Procesory

AMD Ryzen 5 2500U i Ryzen 7 2700U - mobilne układy dostrzeżone w bazie GFXBench

przeczytasz w 1 min.

Producent przygotowuje się do premiery mobilnych Ryzenów - w planach są co najmniej dwa nowe modele, które pojawią się jeszcze w tym kwartale.

Jesteśmy po premierze procesorów AMD RyzenRyzen Threadripper, które mocno namieszały na rynku komputerów stacjonarnych. Producent nie zamierza jednak odpuszczać, bo w planach jest ofensywa na segment mobilny i wydanie modeli Ryzen Mobile. W sieci już można znaleźć pierwsze informacje o nowych jednostkach.

Modele Ryzen Mobile mają zaliczać się do układów APU – znajdziemy tutaj rdzenie oparte o mikroarchitekturę Zen oraz układ graficzny bazujący na nowej architekturze Vega. Według wcześniejszych zapowiedzi producenta, połączenie Zena i Vegi pozwoli uzyskać o 50% wyższą wydajność procesora i o 40% wyższą wydajność układu graficznego, a przy tym zredukować o 50% pobór energii elektrycznej względem 7-ej generacji układów APU „Bristol Ridge” (Excavator + GCN).

AMD Ryzen 5 2500U i Ryzen 7 2700U
Kliknij, aby zobaczyć porównanie procesorów

W bazie benchmarka GFXBench znaleźliśmy dwa nowe układy z nowej serii: Ryzen 5 2500U został wyposażony w 4 rdzenie/8 wątków i układ graficzny Vega 8, natomiast Ryzen 7 2700U w 4 rdzenie/8 wątków i układ graficzny Vega 10. Dokładna specyfikacja procesorów jeszcze nie jest znana, ale dopisek U sugeruje zastosowanie niskonapięciowej konstrukcji i niższy pobór energii elektrycznej.

AMD plany wydawnicze

Procesory Ryzen Mobile mają zadebiutować w trzecim kwartale tego roku. Układy znajdą zastosowanie w najróżniejszych konstrukcjach – począwszy od modeli konwertowalnych, przez ultraprzenośne, a skończywszy na wydajnych modelach zaprojektowanych z myślą o graczach. Już nie możemy się doczekać!

Źródło: AMD, GFXBench, Inven

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Pro mobile będzie w tym roku? Te tutaj wydaje mi sie ze moga byc brane pod uwage z chłodzeniem pasywntm
  • avatar
   drcocaina
   2
   Witamy w grze pt.: Painkiller - będzie gorąco jak w piekle :), Mówiłem, że wszystko się rozbije o nowe APU i tu AMD jest już na 100% górą i rynek konsolowy dalej należy do AMD. Taki biznes.
   • avatar
    sambaverde
    -3
    Threadripper w każdym smartfonie i będzie La Revolucion! :D
    • avatar
     Snack3rS7PL
     0
     Jeśli się okaże czymś fajnym, to można szykować kasę na fajnego laptopa : ) oby tylko wspierał chociaż tego Windows 8.1
     • avatar
      Marc1n
      0
      Może w końcu ktoś zrobi płytę ITX na czymś takim?
      • avatar
       supercharger
       0
       chcemy 8 rdzeni ryzen w czyms podobnym do dell xps 15 lub 2 in 1 13