Procesory

Procesory AMD Ryzen 5000 w nowej rewizji B2 lepsze od poprzedników?

przeczytasz w 1 min.

AMD jakiś czas temu wprowadziło nowe wersje procesorów Ryzen 5000. Co prawda jeszcze nie jest o nich zbyt głośno, ale nowe układy mogą okazać się nowym hitem wśród entuzjastów.

Jak pewnie pamiętacie, AMD w maju zapowiedziało wprowadzenie procesorów Ryzen 5000 w nowej wersji B2 - ze względu na zwiększenie możliwości produkcyjnych i logistycznych, producent zdecydował się przenieść je do nowej rewizji.

Według oficjalnych informacji, nowe wersje nie przynoszą ulepszeń w zakresie funkcjonalności i wydajności. Wygląda jednak na to, że cechują się one lepszymi parametrami.

Testy procesora Ryzen 9 5900 w rewizji B2

Jeden z użytków chińskiego portalu Weibo pochwalił się wynikami podkręcania 12-rdzeniowego modelu Ryzen 9 5900 już w steppingu B2. Na co możemy liczyć?

AMD Ryzen 9 5900 B2

Nowa rewizja procesora zaoferowała minimalnie lepszy potencjał na podkręcanie – w benchmarku Prime95 uzyskano taktowanie wyższe o 60 MHz. Overclocker zwraca uwagę na coś innego. Układ był o 9º C chłodniejszy i cechował się o 30 W mniejszym zapotrzebowaniem na energię. I tutaj mówimy o naprawdę sporej różnicy.

Procesory Ryzen 5000 B2 oferują lepszy potencjał na podkręcanie?

Póki co trudno znaleźć w sieci inne testy nowych wersji procesorów, więc trudno też potwierdzić, czy rzeczywiście oferują one lepsze parametry. Jeśli okazałoby się to prawdą, nowe układy w rewizji B2 najpewniej będą cieszyć się większym zainteresowaniem entuzjastów (podobnie jak nowsze partie procesorów Ryzen 3000, które oferowały lepszy potencjał na OC).

Źródło: AMD, Weibo

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  danieloslaw1
  33
  No a u intela 50w wiecej dla 2 mniej rdzeni xDDDDDDDDDD
  • avatar
   zakius
   2
   jeszcze dorzucić do tego V-Cache i będzie pięknie
   • avatar
    DeviLevi
    1
    Kiedyś dorwę ten procesor używany za 1/4 ceny :)
    • avatar
     AMDK11
     0
     Rdzeń x86 Zen3 wykonuje do 4 instrukcji a rdzeń x86 GoldenCove poraz pierwszy od Conroe(Core 2 - 2006 rok) wykonuje więcej bo do 6 instrukcji.
     • avatar
      develoop
      0
      Czego to się nie wymyśli by zwiększyć sprzedaż...
      • avatar
       CzerwonyJohn
       -1
       czy to nie są procesory OEM,nie da się ich kupić w sklepie jak 5600x.