Systemy operacyjne

Android: 500 000 nowych smartfonów dziennie jest aktywowanych

z dnia
 | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor:
19 komentarzy Dyskutuj z nami

Andy Rubin, współzałożyciel Androida i osoba, która sprawuje nad nim piecze w Google, podał na swoim twitterze bardzo ciekawe informacje. Dowiedzieliśmy się, że codziennie na całym świecie aktywowanych jest aż 500 tysięcy telefonów z systemem Google Android. Steve Jobs pewnie właśnie zgrzyta zębami i szuka kolejnych dowodów by ponownie deprecjonować wyniki swojego największego konkurenta.

Pod koniec ubiegłego roku według Rubina liczba dziennych aktywacji nowych smartfonów z Google Android wynosiła 300 tysięcy. Na odbywającej się w maju konferencji Google I/O mówiło się o 400-stu tysiącach. Dziś jest to już pół miliona aktywacji nowych telefonów dziennie. Według Rubina popularność Androida w chwili obecnej rośnie o około 4.4 % co tydzień. Siedem miesięcy dało zwiększenie liczy dziennych aktywacji aż o 60 procent.

500 tys. aktywacji Androida dziennie

Skąd taka popularność? Apple rozpoczęło wszystko szałem na swojego iPhone'a, tyle tylko, że każda kolejna generacja jest droga i nie aż tak przystępna dla zwykłego Kowalskiego. Mimo to napędza zainteresowanie smartfonami. Android pojawił się w momencie, w którym iOS nie miał żadnej alternatywy. Symbian nie miał żadnych szans w walce z systemem Apple, a Windows Mobile ciągle tkwił w erze w której smartfon kojarzył się z luksusem dostępnym dla wybranych. Nie wspominając o tym, że był archaiczny i oporny w użytkowaniu.

Android w chwili obecnej znajduje się na około 100 milionach urządzeń, które dostępne są w ofertach 215 operatorów rozsianych po całym świecie. Podczas wspominanych targów Google I/O podano do publicznej informacji, że Android Market ma w swojej ofercie 200 tysięcy aplikacji, nad którymi pracuje około 450 tysięcy programistów. Tak ogromne liczby są oczywiście spowodowane ilością dostępnych telefonów z Androidem. Praktycznie wszyscy liczący się gracze na rynku posiadają w swojej ofercie telefony wyposażone w system autorstwa Goggle.

Za każdym razem po podaniu informacji o liczbie aktywacji urządzeń z Androidem w sieci pojawiają się analizy mówiące, że nie liczby te nie przekładają się na zysk firmy z Mountain View i jest to prawdą. Jednak posiadając około 100 mln telefonów Google jest niekwestionowanym liderem na rynku mobilnej reklamy, o przychodach z Android Marketu nie wspominając.

A czy Wy macie (zamierzacie mieć) telefon z Androidem? A może czekacie na Nokie z WP7? Czy też jesteście posiadaczami iPhone?


Więcej o Google Android:

Źródło: Engadget

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Android +! ...
 • avatar
  Konto usunięte
  Mam Spice wiec wiem co to szybkosc UI Dz*wko.
  :D
 • avatar
  Konto usunięte
  "Nie wspominając o tym, że był archaiczny i oporny w użytkowaniu."

  A może Pan redaktor zamiast wyrażać swoją bardzo interesującą opinię skupiłby się na przedstawieniu newsa?
 • avatar
  hideo
  znam 2 osoby z Andkiem :p która narzekają, ze to nadal niedorobiony system i potrafi po kieszeni pojechać w rachunkach za net bez wiedzy i zgody posiadacza ;)
 • avatar
  sosite
  Ja mam andka i wszystkim polecam.
  Co do połączeń GPRS to mam specjalną aplikację, która umożliwia szybsze włączenie/wyłączenie połączeń internetowych. Ale o tym, że andek lubi się łączyć z netem trzeba po prostu wiedzieć i ew. przeciwdziałać.
 • avatar
  Nalovp
  Ludzie w jakich wy czasach żyjecie?
  Przecież internet jest teraz w cenie wody i jak telefon sobie pociśnie 1 MB dziennie to taka bieda?
 • avatar
  Konto usunięte
  Telefon bez internetu to porażka :)