Ciekawostki

Apple cenniejsze niż Microsoft!

przeczytasz w 1 min.

Po wielu latach przerwy Apple swoją wartością rynkową przegonił Microsoft! Obie korporacje już od dłuższego czasu niebezpiecznie się do siebie zbliżały.

Tego typu zmiana, choć spodziewana, to mimo wszystko zaskoczenie. Jeszcze do niedawna o Microsofcie mówiono tak, jak obecnie gdzieniegdzie mawia się o Google - stawiano go w roli złego potentata, który wkrótce opanuje wszystkie dziedziny naszego życia. Ale analizując politykę firmy - obecnie znanej przede wszystkim z Windowsów i konsoli Xbox 360 - nie można się dziwić zaistniałem sytuacji.

Z jednej strony mamy Apple - aktywne na niemal wszystkich frontach. Mając olbrzymi potencjał technologiczny miało nieco szczęścia - premiera iPoda była punktem zwrotnym w jej historii. Następnie polityka jednego gadżetu na rok (MacBook, iPhone, iPad) zaprowadziła firmę Jobsa na sam szczyt. Nie wspominając o aktywnym uczestnictwie w sektorze oprogramowania - ze szczególnym naciskiem na iTunes, Apple Store i oczywiście iPhone OS.

Rynkowa wartość Microsoftu wynosi obecnie 219 miliardów dolarów, podczas gdy Apple warte jest 222 miliardy USD. Prawdopodobnie ta różnica w najbliższym czasie będzie się powiększać.

Źródło: Business Insider

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Spirit
  0
  No nie wierzę... Tego się nie spodziewałem.
  • avatar
   sevae
   0
   Nie Jobsa a Woźniaka :P ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    W M$ pewnie teraz główkują jakie by tu zajefajne bzdety wmówić pustakom zdominowanym przez potrzebę lansu ;-)
    • avatar
     Warmonger
     0
     Microsoft przegrywa, bo ostatnio zaczął tworzyć dobre produkty? Sam nie wiem, co gorsze... chyba mój tablet będę musiał zbudować własnoręcznie :(
     • avatar
      jeomax.co.uk
      0
      Spokojnie.
      Ten wskaznik to kapitalizacja rynkowa, czyli całkowita wartość wszystkich papierów wartościowych lub wybranej grupy papierów wartościowych notowanych na giełdzie, liczona według kursu giełdowego.
      Sa jeszcze inne (bardziej miarodajne) wskazniki liczenia wartosci spolki - ten jest dobry dla graczy gieldowych. Teraz se mozecie kminic :)
      • avatar
       miedzianek
       0
       Spokojnie,wyjdzie Natal to m$ nadrobi 'straty';]
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Zupełnie nie rozumiem tego wykresu. W sensie, jak to mogło się stać? W momencie gdy m$ wypuścił w7, którego sprzedaż poszła wyśmienicie, jego akcje powinny skoczyć drastycznie w górę, a tego tu nie ma. O co w tym więc cho? -.-'