Smartfony

Halo, który mamy rok? Wyciekł wygląd iPhone’a SE 4

przeczytasz w 1 min.

Najtańszy smartfon Apple’a powraca w nowej odsłonie. Co wiadomo o nim już teraz?

Mijają dwa lata od premiery iPhone’a SE trzeciej generacji, więc wielu klientów z utęsknieniem wypatruje czwartej. Dotychczas wspólnym mianownikiem wszystkich smartfonów z tej serii były nowe komponenty zapakowane w obudowę jakiegoś starego modelu, ale wygląda na to, że tym razem Apple pozwolił projektantom na trochę zabawy. 

iPhone SE 4 - wycieka wygląd

Serwis 91mobiles opublikował proste grafiki 3D, które mają bazować na przemysłowych schematach i wiernie odzwierciedlać kształt obudowy nadchodzącego iPhone’a SE 4. 

iPhone SE 4iPhone SE 4

Na podstawie tych grafik 9TechEleven przygotował wizualizację stylizowaną na zdjęcie prasowe. 

iPhone SE 4

Kształt wcięcia w ekranie i płaska bryła nasuwają skojarzenia z iPhone’em 13 z 2021 roku, ale już tył - za sprawą pojedynczego aparatu - wygląda mocno archaicznie. iPhone SE 4 zapowiada się zatem jako połączenie starego z… jeszcze starszym. 

Jeśli przecieki się potwierdzą, obecność pojedynczego aparatu z pewnością będzie dla wielu osób sporym rozczarowaniem. Od kilku lat nawet najtańsze smartfony z Androidem mają przynajmniej jeden dodatkowy obiektyw (zazwyczaj ultraszerokokątny), a Apple najwidoczniej wciąż chce robić z tego rarytas zarezerwowany dla segmentu premium. 

Według tego samego źródła, iPhone SE 4 zostanie uzbrojony w ekran 6,1 cala. Data premiery nie jest znana, ale oczekuje się, że sprzedaż ruszy na początku 2025 roku.

Źródło: 91mobiles

W artykule znajdują się linki afiliacyjne, przekierowujące do zewnętrznych stron zawierających produkty i usługi, o których piszemy. Otrzymujemy wynagrodzenie za umieszczenie linków afiliacyjnych, jednakże współpraca z naszymi Partnerami nie ma wpływu na treści zamieszczane przez nas w serwisie, w tym na opinie dotyczące produktów i usług Partnerów.

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  losiaczek1
  3
  Obawiam się, że gdyby nie było konkurencji w postaci telefonów z androidem to Apple cały czas by wciskał te same telefony. No ewentualnie co 2 lata mieli byśmy inny kolor obudowy:)).
  • avatar
   3XF7E7LA7
   2
   Około maja wyjdzie Pixel 8a jedyne urządzenia na którcyh działa GrapheneOS. Cała reszta nie ma znaczenia. Nawet jeśli zamiast jabłka będzie miało w logo banana.
   • avatar
    piomiq
    0
    Widać compact od Apple'a rośnie. To już 6.1 cala.
    • avatar
     sn00p
     -1
     Pierwszy IPhone SE był wielkim hitem! Klasyczna obudowa z serii IP5 to najładniejszy fon w całej historii Apple. SE 2 i 3 to zdecydowanie gorsze pomysły. Wydaje mi się że zgadywanie jak będzie wyglądał SE 4 niema sensu. W ten konkretny "wyciek" nie wierzę.
     • avatar
      fanbenchmarka
      -1
      Przypominam, ze to plotka
      • avatar
       xdddddddd
       -1
       Mi się ten tył bardzo podoba, nie lubię telefonów co mają po 2-3-4-5 aparatów dla mnie 1 z tyłu to max. Przód nowego iPhone mi się nie podoba nie lubię żadnych wcięć dziur czy innych wymysłów, jestem tego zdania że ostatni ładny iPhone to se3 który miał jeszcze ten klasyczny normalny wygląd telefonu
       • avatar
        eltar
        -1
        Nie wiem czy jest tu gdzie szukać sensacji.
        SE zawsze był o kilka generacji (wyglądowo) wstecz od aktualnych "jabłek". Że jeden aparat - cóż, jakoś musi się wyróżnić od serii "nie-pro". Więc uwzględniając to wszystko "ma to sens".
        • avatar
         Halavin
         0
         Model dla dziecka, które nie ma dużych wymagań (lub dla emeryta) w cenie flagowego / semiflagowego smartfona z Androidem.