Laptopy

Apple potwierdza MacBook Pro 16 - mamy pierwsze zdjęcia

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że plotki sprzed kilku miesięcy okazały się prawdą. Nowy, większy MacBook Pro może być dobrą propozycją dla profesjonalistów, którym nie wystarczają obecne wersje.

W ofercie firmy Apple jak na razie dostępne są dwie wielkości laptopa MacBook Pro: 13- i 15-calowa, ale sieci już od kilku miesięcy pojawiają się plotki o 16-calowej wersji. Zdaje się, że producent potwierdził plany wydania takiej konstrukcji.

Apple potwierdza plany wydania MacBook Pro 16

Apple MacBook Pro 16 Silver

Apple MacBook Pro 16 Space Gray

Jak donosi serwis MacGeneration, w najnowszej, testowej wersji systemu operacyjnego macOS Catalina pojawiły się grafiki, które przedstawiają jeszcze niewydany model i najprawdopodobniej jest to 16-calowy MacBook Pro (tym bardziej, że zdjęcia zostały podpisane jako „com.apple.macbookpro-16-silver.icns” i „com.apple.macbookpro-16-space-gray.icns”).

Apple MacBook Pro 15 vs MacBook Pro 16
Porównanie wielkości ekranu w MacBook Pro 15 i MacBook Pro 16

Co wiemy o nowym modelu? Niestety niewiele. Oprócz większego ekranu z cieńszymi ramkami, możemy oczekiwać zmodyfikowanej klawiatury z mechanizmem nożycowym oraz nowych, wydajniejszych podzespołów.

Apple MacBook Pro 15 vs MacBook Pro 16
W nowym MacBook Pro (na dole) znalazło się charakterystyczne wcięcie w klawiaturze

Szczegóły na temat dostępności MacBook Pro 16 póki co są owiane mgłą tajemnicy. Podobnie jak mniejsze modele, nowy laptop będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: srebrnej (Silver) i gwiezdna szarość (Space Gray).

Nowy, większy MBP powinien zainteresować projektantów i grafików, którym nie wystarcza 13- lub 15-calowa wersja. Będzie to dobra alternatywa dla starej, 17-calowej wersji.

Źródło: MacGeneration

Warto również zobaczyć:

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lyyar
  7
  Ciekawe jak drogi będzie ten 1 cal
  • avatar
   mesjan
   5
   To jest mały cal dla człowieka, jednak wielki skok dla ceny.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    czy do tej makówki będzie alu podstawka za 999USD ? :)