Gadżety

Apple z nowym produktem? Przygotujcie się na wysoką cenę

przeczytasz w 1 min.

Gogle VR od Apple mogą pojawić się już za rok. Firma z Cupertino przygotowuje się do wejścia w kolejny rynek urządzeń Virtual Reality.

Apple znaczy jakość, czy cena?

Pierwszy w historii Apple zestaw VR ma zostać wyposażony w wysoce wydajne układy U1/H1, które w testach wydajnościowych pokonują procesory M1 oraz wyświetlacz o dużej rozdzielczości. Urządzenie będzie wyświetlać środowisko 3D do gier bez jakiejkolwiek kompresji. Oprócz tego, prototyp posiada kamery, które pozwolą na zastosowanie niektórych funkcji rozszerzonej rzeczywistości (AR). Umożliwi to nałożenie obrazów wygenerowanych przez komputer na świat, jaki widzimy. Jak się pewnie domyślacie - oprócz tego - cena również będzie wysoka. 

W zeszłym miesiącu poznaliśmy AirPods Max, których cena mogła zaskoczyć wiele osób. Tym razem będzie podobnie - według doniesień urządzenie będzie droższe od konkurencyjnych sprzętów za 300-900 dolarów. Tanio nie będzie.

Urządzenie, które jest prototypem już otrzymało miano “niszowego prekursora”. Brzmi jak sprzęt dla wybranych?

Oczekiwania po przejęciu przez Apple firmy NextVR

W maju zeszłego roku Apple kupiło firmę NextVR, która - jak sama nazwa wskazuje - zajmuje się technologią strumieniową VR. Był to jeden z sygnałów, że producent iPhone zamierza wkroczyć na rynek nowych urządzeń.

Problemy na etapie produkcji?

Wyzwaniem, któremu Apple musi podołać jest w tym momencie problem z rozmiarem oraz wagą gogli VR. Odległość między goglami, a twarzą ma być jak najmniejszy, co w efekcie pozwoli na zmniejszenie ogólnego rozmiaru, jednak rozwiązanie to będzie problematyczne dla osób korzystających z okularów korekcyjnych - będą musieli korzystać z niestandardowych soczewek.

W oczekiwaniu na prezentacji gogli Apple - możecie zapoznać się z naszymi propozycjami polecanych okularów do wirtualnej rzeczywistości. Co sądzicie o nowym produkcie Apple - okularach VR? Czy plany stworzenia wyjątkowego, niszowego urządzenia staną się rzeczywistością? Czy może będą to gogle, jak każde inne - z dużo wyższą ceną?

Warto zobaczyć również:

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  develoop
  6
  Sikam na nich ciepłym moczem...
  • avatar
   Arnett
   4
   Ciekawe czy zmieszczą się w 10000zł znając japko.
   • avatar
    kitamo
    3
    od projektu do produktu jest daleka droga.
    Jedyne co w Apple na plus to to ze sami wykreują potrzebe u swoich klientów i cokolwiek nie stworza to bedzie sie sprzedawało.
    • avatar
     mgkiler
     2
     Korekcje dioptri można wbudować w samo urządzenie tak jak jest to w wizjerach lustrzankowych w aparatach fotograficznych
     • avatar
      cyna76
      1
      będzie tak popularne jak serwery od Apple
      • avatar
       SadSam
       1
       Jak apple wyda gogle vr, to wkoncu cale srodowisko VR i AR wystrzeki z kopyta. Bardzo dobrze :D i szkoda ze dopiero teraz :D
       • avatar
        MaNiAc
        0
        Będziemy sądzić jak to coś się pokaże w sklepach, po pierwszych testach, a tak to news o niczym. btw. i tak to będzie kosztować jak pół domu albo dobry samochód, bo u tych dekli to nawet podstawka pot monitor kosztuje 1,5k