Akcesoria

Apple jest bezwstydne. Co tam iPhone, w ofercie przewód profesjonalny za 839 złotych

przeczytasz w 2 min.

O nowym smartfonie, ale też Mac Studio i Studio Display powiedziano i napisano wiele. Ponownie okazuje się, że w przypadku Apple warto rzucić okiem również na nowe akcesoria.

Czy Mac Studio i Studio Display są drogie? Wbrew pozorom, zdania podzielone

Konferencja Apple, która odbyła się przed kilkoma dniami okazała się dość bogata w nowości. Przynajmniej jak na fakt, iż mowa o wiosennym wydarzeniu, bo w przypadku tego producenta to co najlepsze z reguły trzymane jest na jesień. Zgodnie z przewidywaniami analityków i branżowych informatorów pojawił się nowy iPhone SE, kolejny iPad Air, ale też komputer Mac Studio i monitor Studio Display.

Każde z tych urządzeń jest drogie, zwłaszcza Mac Studio i Studio Display, których ceny startują z poziomu odpowiednio około 11 000 złotych i 7 999 złotych. Oczywiście mowa o najtańszych wariantach, bo można zdecydować się na lepiej wyposażone i znacznie więcej kosztujące konfiguracje. Drogo? Można natrafić na głosy, że mowa o sprzęcie dla profesjonalistów i wcale nie ma na co narzekać. Mniej dyskusji budzi fakt, bo jest to podane wprost w opisach, iż zestawy nie są szczególnie rozbudowane, więc wypadałoby pamiętać również o akcesoriach.

Ale co powiedzieć o akcesoriach?

A nie da się ukryć, że dodatkowe gadżety oferowane przez Apple często wywołują równie wiele komentarzy co sam sprzęt. Dla przykładu, w 2020 roku oferowano kółka do Mac Pro w cenie Passata B5, a nie dalej jak kilka miesięcy w sprzedaży pojawiła się ściereczka do czyszczenia za 99 złotych. Z czym mamy do czynienia tym razem?

Przed szereg zdecydowanie wysuwa się przewód profesjonalny Pro Thunderbolt 4, dokładnie tak opisywany jest on na oficjalnej stronie Apple. Do wyboru dwa warianty różniące się długością - 1,8 m oraz 3 m, w cenach wynoszących odpowiednio 679 złotych oraz 839 złotych.

Apple przwód Pro Thunderbolt 4

Brać? Przebitka jest tutaj co najmniej dwukrotna (i to chyba z dużym zapasem) jeśli weźmiemy pod uwagę konkurencyjne propozycje, ale znanych w branży marek. Przynajmniej w przypadku krótszego przewodu. Ten dłuższy nie ma bowiem, pewnie tylko póki co, wielu odpowiedników.

Zastanawiać może dopisek Pro. Wiadomo, że u Apple wszystko jest profesjonalne, ciekawe tylko w czym poza ceną objawia się to w odniesieniu do przewodu. W końcu założenia standardu Thunderbolt 4 spełniać musi każdy tego typu gadżet. Trudno nawet stwierdzić, że dopłacamy tu za logo Apple, bo niestety nie można będzie go podziwiać.

Kompletującym zestaw spodobać może się też coś z innych nowości trafiających teraz do oferty Apple. Chociażby czarna klawiatura Magic Keyboard z Touch ID czy czarna mysz Magic Mouse. Tak, ta ładowana od dołu (od spodu).

Źródło: Apple

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  030366
  12
  Zastanawiam się ,czy w ogóle ktokolwiek od nich te akcesoria kupuje. Sądząc po cenach, to chyba tylko najbardziej zatwardziali psychofanatycy marki mogliby się skusić.
  • avatar
   solasoft
   5
   Audiofilski kabel apple :D
   • avatar
    saha8
    4
    W Rosji na pewno kupią (spod lady)
    • avatar
     kokosnh
     4
     Zobaczcie sobie ile kosztują długie kable TB4, w ogóle to 3 metrowy kabel TB4 trudno nawet dostać gdziekolwiek.
     W chinach kupicie max 2 metry TB4 i zapłacicie 200zł. Oczywiście 200zł za 2 metrowy kabel to dużo, ale USB4 wcale nie są tańsze.
     • avatar
      pawluto
      3
      Mnie to nie śmieszy...Bardziej śmieszne są ceny kart graficznych...
      • avatar
       Adrianwo
       1
       Może to jest przewód aktywny?
       • avatar
        DeviLevi
        1
        Ja się zastanawiam czemu wy nie napisaliście o nowym emoji ;)
        • avatar
         zack24
         0
         W imię Steva, jabłka i podstawki pod monitor za gruby hajs! Toż to trza kupić tylko oryginalny kabel, bo inne popsują komputer i telewizor z naszym logo!
         • avatar
          xxx.514
          0
          Aż się prosi, żeby to podrabiać. Ktoś w jabcu nie umie przecinka stawiać w odpowiednim miejscu? :D
          • avatar
           Warmonger
           0
           Nie bez powodu Apple jest najbardziej dochodową firmą świata :v
           • avatar
            losiaczek1
            0
            Ja już kupiłem 100 ściereczek Apple za 100zł każda i używam je jako chusteczki do nosa. Teraz kupię sobie te kabelki i będę używał zamiast sznurka w snopowiązałce.
            • avatar
             Gatts-25
             -1
             To jest idealny kabel dla tych co myślą, że czują się najlepsi, mają jakiś status społeczny, który pozwala im patrzeć na innych z góry a więc także takich nie utożsamiających się z 'Plebsem'. Potem się dziwić, że mamy Putina, który też ma gdzieś 'Plebs'. Takie marki jak Apple tworzą ogromne podziały bo ludzie myśląc, że ich stać na taki kabel w końcu zachowują się tak jakby byli najważniejsi a reszta się nie liczy bo to Biedaki. Tylko, że ten 'Biedak' kupując coś bez Loga Apple wie dlaczego to robi. Kupowanie produktów od Apple gdzie są przesadnie wysokie ceny, coś jak instytucja Lichwiarska tylko podkreśla takich ludzi, których Ego jest bardzo wysoko. Marka Apple hoduje często ludzi, których Ambicje zżerają od środka. Tak, trzeba mieć trochę Wstydu w życiu by móc zrozumieć co się robi źle. Posiadacze produktów od Apple takiego wstydu nie mają więc nawet nie wiedzą kiedy krzywdzą innych i kiedy z ich powodu ktoś umiera. Bo podkreślanie, że jest się lepszym od innych ze względu na status finansowy to przykład osoby, która nie ma Szacunku do Drugiego Człowieka. To jednak od dawna wiadome jacy ludzie kupują produkty od Apple i zdecydowana większość z nich nie ma szacunku do drugiego człowieka.
             • avatar
              p.kwasniewski
              -1
              hahaha coraz lepiej :D
              • avatar
               PerfectDAY
               -2
               Może da się kupić ten kabel bez opakowania to ze 100-200 zł taniej by było. Haha
               • avatar
                RAQ73
                -2
                cena jak cena, taki sprzęt kupuje się na firmę, kabel też, wrzuca się w koszty i po sprawie. I tak każda firma na koniec roku robi sobie koszty aby płacić mniejsze podatki... Ale mimo wszystko to chora cena...
                • avatar
                 BariGT
                 -2
                 Mogli już bardziej z klasa dac te 999 za ten kabelek. Ciekawe za ile Chińczyk im go produkuje? 2-3grosze od sztuki? Przebitka lepsza niż na białym złocie XD
                 • avatar
                  danieloslaw1
                  -4
                  cena 50zł max za najlepszy jakosciowo kabel 3m XD
                  • avatar
                   trollhunter
                   -7
                   Bezwstydne to jest pisanie clickbiteów. Natomiast kabel jest po prostu zbyt drogi, ale wolna wola, kupić nie musisz. Do monitora kabel tego typu jest w zestawie chociaż o krótszej długości. 2m innych firm to koło 50 dolarów. Tak się burzysz o jakiś kabel na wysokiej marży, jakbyś musiał go kupić. Ja się burzę na marże na paliwa, które były kupione po starych cenach a sprzedawane są po 8 zł - to jest towar pierwszej potrzeby, a nie kabel. Widzisz różnicę? - masz do wyboru tańsze kable. W towarach pierwszej potrzeby, nie masz wyboru, jesteś zmuszony kupować po nieuzasadnionej obecnie cenie - i to jest bezwstydne. Naucz się zatem używać słów w prawidłowym kontekście panie "dziennikarzu".
                   • avatar
                    lkozierowski
                    0
                    To około 2 krotnie wyższa cena niż innych producentów, dziwi Was to u Apple ?
                    • avatar
                     Gnom_Z_Piany2
                     0
                     jakiś tani ten kabel :D marketingowcy z ajpla mnie zawiedli. mogli wystawić znacznie wyższą kwotę.