Płyty główne

ASUS ułatwi montaż procesorów Skylake

przeczytasz w 1 min.

ASUS CPU Installation Tool ułatwi montaż procesorów Skylake i będzie zapobiegać przypadkowemu uszkodzeniu płyty głównej.

ASUS CPU Installation Tool - ramka do montażu procesora LGA 1151

Montaż i demontaż procesorów Intela nie jest takim łatwym zadaniem, bo jeden nieostrożny ruch może doprowadzić do wygięcia pinów w gnieździe i tym samym uszkodzenia całej płyty głównej.

Firma ASUS znalazła jednak rozwiązanie tego problemu i z nowymi płytami pod procesory Core z 6. generacji (nazwa kodowa Skylake) będzie dodawać specjalne narzędzie, które ułatwi montaż układów w delikatnej podstawce.

CPU Installation Tool to niewielka ramka, do której najpierw wkłada się procesor, a następnie montuje się ją w podstawce LGA. Przyrząd ma za zadanie ułatwić wkładanie i wyjmowanie procesora – zwłaszcza osobom z większymi dłońmi, które mogą mieć problem ze pewnym chwyceniem niewielkiego układu. Pytanie tylko czy składający komputery będą chcieli korzystać z wynalazku firmy ASUS, skoro już przyzwyczaili się do montażu podzespołow bez takich usprawnień.

Źródło: profil ASUS na portalu Twitter

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    gacek585
    14
    Od lga775 mamy nóżki w sokecie a tu nagle koszyk do mocowania procesorów od asusa :) Normalnie rewelacja :)
    • avatar
      HemaN
      6
      . Jak się nie umie składać komputera to się za to nie bierze, ewentualnie ponosi się tego konsekwencję. Widać wyraźnie, że dział marketingu Asusa się nudzi. Jeśli nie ma potrzeby, to trzeba ją stworzyć i wcisnąć frajerom kolejny niepotrzebny bajer za parę dolców.
      • avatar
        jeomax.co.uk
        5
        Juz myslalem, ze do kazdej plyty beda dodawac malego, skosnookiego wkladacza procesorow w zabukowanym biletem powrotnym ;-)
        • avatar
          shoken
          1
          Szczerze mowiac te nowe procki intela z integrowanym kontrolerem napiecia sa cienkie jak barszcz.Ivy Bridge albo Sandy Bridge to byly najlepsze procki intela w ostatnich 10 latach.
          • avatar
            shoken
            -3
            moj i7 2600 niepodkrecony bo oszczedzam energie daje rade we wszystkim czy to gry czy nie gry czy to linux czy nie linux wszedzie wszystko dziala jak w zegarku.i7 2600 to jest master o proscesors.Moze za 10 lat go wymienie ale pewnie nie wczesniej widzac jak sie kulaja z tymi upgradami prockow.
            • avatar
              Marucins
              0
              Asus wypuścił taką durnotę i wszystkie serwisy o tym się rozpisują - jakaś paranoja.