Płyty główne

ASUS przedłuża gwarancję na płyty główne ROG do 5 lat [AKTUALIZACJA]

przeczytasz w 1 min.

Wydłużoną gwarancję wspiera serwis door to door.

ASUS ROG Maximus VII Gene płyta główna

Planujecie kupić nową płytę główną ASUS z serii ROG? Jeżeli tak to mamy dla Was dobrą wiadomość, bowiem producent postanowił przedłużyć przysługującą gwarancję aż do 5 lat.

Do tej pory tylko użytkownicy płyt z serii The Ultimate Force mogli cieszyć się tak długim okresem gwarancyjnym. Wraz z 8- i 9-tą generacją dołączają do nich płyty z linii Republic of Gamers. Klienci mogą być pewni, że inwestując w wysokiej jakości sprzęt, mają zapewnioną jego długą żywotność, a w przypadku problemów wsparcie producenta.

„Klienci oczekują od nas szybkiej reakcji w przypadku problemów ze sprzętem i uproszczenia systemu gwarancyjnego. Dlatego cały czas nad tym pracujemy i dostarczamy rozwiązania na najwyższym poziomie” – wyjaśnia Marcin Piszczek, Country Product Manager Team Leader, ASUS Polska.

Wydłużoną gwarancję wspiera serwis door to door. Oznacza to zatem, że w przypadku zgłoszenia uszkodzenia sprzętu do autoryzowanego serwisu, odbierany jest on bezpośrednio od użytkownika za pośrednictwem firmy kurierskiej. Tą samą drogą wraca on do nich po naprawie. Taki system jest nie tylko wygodny i bezpłatny, ale również przyśpiesza cały proces gwarancyjny.

 

Aktualizacja 29.09.2014 15:50

Okazuje się, że zaszło pewne nieporozumienie i na płyty główne ASUS ROG przysługuje tylko 3-letnia gwarancja producenta. Od firmy ASUS otrzymaliśmy następujące sprostowanie:

W informacji prasowej z dn. 21 maja 2014 r., na podstawie której redakcja przygotowała artykuł, a dotyczącej zmian gwarancyjnych płyt głównych firmy ASUS, podana została niepoprawna informacja dot. wydłużenia okresu gwarancji w przypadku serii ROG. Zmiana warunków dotyczy objęcia płyt głównych ASUS ROG i TUF usługą serwisową door-to-door. Okres gwarancyjny pozostaje bez mian, czyli dla płyt z serii ROG – 3 lata, dla serii TUF – 5 lat.

Źródło: ASUS

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Ach ten serwis asusa...
  • avatar
   nymus156
   1
   Skoro wszyscy mówią o swoich wspomnieniach to moja ostatnia płyta P5K Premium padła dokładnie 3 lata temu. A wytrzymała 2 lata i 11 miesięcy. Niestety nie odłączyłem modemu>routera>komputera od prądu, ale podobnie jak u kolegi do góry Q9450 sprawuje się fenomenalnie :)
   • avatar
    Konto usunięte
    -1
    Jak zawsze super .
    • avatar
     danio1611
     -1
     Co z tego, jak większość i tak pada po 5 latach (nie mówię tutaj o płytach asusa, mówię o wszystkich)?
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Dotyczy to tez płyt zakupionych w ostatnim czasie ? chodzi mi tu o RAMPAGE IV BLACK EDITION
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       wiedziałem co kupić
       • avatar
        Lord_Nikkon
        0
        W sumie mnie tylko raz w życiu wysiadła płyta (i to po wyciągnięciu z pudełka) a była to Asus Sabertooth p55 (o ile dobrze pamiętam). Wtedy akurat wymienił mi ją sklep ale mam cichą nadzieję że mój rampage IV formula jeszcze trochę pociągnie. W sumie jej jakoś nie katuje i liczę, że nie wyciągnie kopyt zbyt szybko. Faktem również jest, że dość często spotykałem się z ludźmi którzy narzekali na jaja z np. rampage IV extreme i BE. To było fascynujące - najdroższe płyty od ASUS'a a padały w nich naprawdę takie rzeczy które nie powinny. Może to marzenie ściętej głowy ale fajnie jakby rozszerzyli gwarancje na płyty z podstawką LGA2011.
        • avatar
         Etemity
         0
         No i elegancko, bardzo się cieszę.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Ja swojego asus striker II extreme mam w ramce zabudowanej ;) większość znajomych która go widzi robi wooow ale fajne a co to ? ;)
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           bardzo dobra wiadomość, a jednocześnie sygnał co do wiary w niezawodność i jakość swoich produktów
           • avatar
            konkwistador
            0
            Nie tak do końca. Pod względem chłodzenia i kontroli zasilania (digi+) produkty od ASUS-a są jednak trochę do przodu. A w przypadku żywotności akurat to robi kluczową różnicę.