Laptopy

Asus sięgnie po bambusy

przeczytasz w 0 min.

Nie, nie po Rambusy tylko po drzewa bambusowe. Dokładnie te na których rosną liście będące przysmakiem pandy wielkiej. Przerabialiśmy już laptopy z plastiku, różnej maści metali, oprawianych skórą – jako gadżet dla zamożniejszych klientów. Teraz nadszedł czas na bycie „eko”. Asus postanowił wprowadzić do produkcji laptopy, których obudowy wykonane są częściowo z drzewa bambusowego.

Rzecz może wydać się nieco śmieszna, bo z drewnianymi komputerami mieliśmy do czynienia kilka dekad temu gdy pionierzy budowali w garażach swoje pierwsze komputery osobiste. W aktualnych czasach produkcja komputerów przenośnych przy wykorzystaniu drewna ma kilka wymiarów. Po pierwsze, jest to ekologiczne. Po drugie, drzewo bambusa jest lekkie i wytrzymałe. Po trzecie, materiał rośnie bardzo szybko i można go łatwo przetwarzać.


Póki co Asusy z bambusową pokrywą nie są jeszcze dostępne w sprzedaży ale należy spodziewać się, że w najbliższych miesiącach pojawią się na sklepowych półkach. Seria przenośnych komputerów nazwana została Asus Eco Book i dostępna będzie w różnych odcieniach drzewa. Miejmy tylko nadzieję, że nie utraci na tym żadna Panda, bo to fajny zwierzak.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login