Laptopy

Asus sięgnie po bambusy

przeczytasz w 0 min.

Nie, nie po Rambusy tylko po drzewa bambusowe. Dokładnie te na których rosną liście będące przysmakiem pandy wielkiej. Przerabialiśmy już laptopy z plastiku, różnej maści metali, oprawianych skórą – jako gadżet dla zamożniejszych klientów. Teraz nadszedł czas na bycie „eko”. Asus postanowił wprowadzić do produkcji laptopy, których obudowy wykonane są częściowo z drzewa bambusowego.

Rzecz może wydać się nieco śmieszna, bo z drewnianymi komputerami mieliśmy do czynienia kilka dekad temu gdy pionierzy budowali w garażach swoje pierwsze komputery osobiste. W aktualnych czasach produkcja komputerów przenośnych przy wykorzystaniu drewna ma kilka wymiarów. Po pierwsze, jest to ekologiczne. Po drugie, drzewo bambusa jest lekkie i wytrzymałe. Po trzecie, materiał rośnie bardzo szybko i można go łatwo przetwarzać.

Póki co Asusy z bambusową pokrywą nie są jeszcze dostępne w sprzedaży ale należy spodziewać się, że w najbliższych miesiącach pojawią się na sklepowych półkach. Seria przenośnych komputerów nazwana została Asus Eco Book i dostępna będzie w różnych odcieniach drzewa. Miejmy tylko nadzieję, że nie utraci na tym żadna Panda, bo to fajny zwierzak.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!