Karty graficzne

ATI kontratakuje, nowe superwydajne sterowniki już niebawem w sieci

przeczytasz w 1 min.

W przeciągu 2-3 tygodni ATI zamierza wypuścić nowe sterowniki będące odpowiedzią na opublikowane przez nVidię sterowniki serii 180. Karty nVidia zyskały na nowych sterownikach całkiem sporo. Z tego co zapowiada ATI, dzięki nowym sterownikom sytuacja ma się odwrócić.

Nieco irytujące może być to że zarówno ATI jak i nVidia każą czekać klientom po kilka miesięcy od wprowadzenia nowych kart na solidne sterowniki zapewniające optymalne wykorzystanie chipów graficznych. Ze strony ATI mogą być dwie przyczyny takiego stanu rzeczy. Po pierwsze ATI celowo zaniżała wydajność kart sterownikami, czekając na ostateczny ruch nVidia. Bądź, co bardziej prawdopodobne, producent potrzebuje aż trzy miesiące na dopracowanie optymalnych sterowników.

Źródło: Fudzilla

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Darkeners
  0
  Zrobienie sterowników to nie taka prosta rzecz, poza tym ATI do tej pory nie potrafi zrobić sterowników nie zwieszających Neverwinter Nights 2 w pewnych sytuacjach w rybie Online.
  • avatar
   deel77
   0
   Niedopracowane sterowniki ATI to chyba największa bolączka tego producenta.
   • avatar
    Szymon331
    0
    Ha ha ha, bardzo śmieszne. ATI celowo zaniża wydajność sterownikami? W czasach gdy każdy punkt w 3D Mark decyduje o wyborze tej bądź innej karty? Nie, to na pewno nie jest celowe posunięcie.
    • avatar
     bchrubas
     0
     ech... żeby jeszcze ta super wydajność była widoczna np. na moim X1900XTX ;-)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Czyli dzięki nVidii że wypuściła te stery, to posiadacze Radeonów coś skorzystają. Szkoda tylko, że ati czekało aż zieloni pierwsi coś zrobią:(