• benchmark.pl
 • Komputery
 • Jest nowy 3DMark. Test sprawdzi wydajność nowych kart GeForce RTX 4000 i Radeon RX 7000
Komputery

Jest nowy 3DMark. Test sprawdzi wydajność nowych kart GeForce RTX 4000 i Radeon RX 7000

przeczytasz w 1 min.

UL Benchmark rozszerza pakiet 3DMark o test Speed Way – to nowoczesny benchmark, który pozwoli porównać wydajność komputerów z nadchodzącymi generacjami kart graficznych GeForce RTX 4000 i Radeon RX 7000.

3DMark Speed Way – benchmark do nowych kart graficznych

Benchmark 3DMark Speed Way był już zapowiadany kilka miesięcy temu, ale teraz poznaliśmy szczegóły dotyczące nowego testu - może on pomóc w sporządzaniu rankingów kart graficznych. Tym razem został on opracowany we współpracy z marką Lenovo Legion.

Speed Way to typowo graficzny test, w którym można podziwiać fotorealistyczną scenę z użyciem ray tracingu i globalnego oświetlenia. Twórcy jeszcze nie chwalą się finalnymi efektami prac, ale poniżej możecie zobaczyć dwa screeny, które dobrze oddają realizm animacji.

3DMark Speed Way

3DMark Speed Way

Benchmark wykorzystuje potencjał interfejsu DirectX 12 Ultimate, w tym technologie mesh shaders i variable rate shading (VRR), więc sprawdzi się podczas testowania najnowszych generacji kart graficznych. Twórcy jasno wskazują, że test był projektowany z myślą o nadchodzących modelach GeForce i Radeon.

3DMark Speed Way będzie dostępny od 12 października. Dla posiadaczy licencji 3DMark Professional Edition dodatkowy test będzie dostępny za darmo, natomiast posiadacze licencji 3Dmark Advanced Edition i 3DMark (Steam) będą mogli go dokupić w formie DLC za 4,99 dolara.

Źródło: UL Benchmark

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  8
  Niech sprawdzą pobór prądu :D
  • avatar
   Ad_Lou
   1
   planujecie testy obecnej generacji w nowym teście czy dopiero przy kolejnej generacji będzie w procedurze testowej?
   • avatar
    Marucins
    1
    Kolejny syntetyczny badziew G, co wnoszący w ukazanie wydajności poszczególnych produktów.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     kompletnie nie rozumiem kupowania takich programów do testowania wydajności. i tak najważniejsze są testy praktyczne w konkretnych grach. kupię grę, to przynajmniej sobie pogram. a 3dmark? poza gapieniem się i wydłubaniem cyferek nic z tego nie ma.
     • avatar
      First-Ever
      0
      Nie ma sensu płacić złamanego grosza za ten test - graficznie rozczarowuje.
      Już lepiej pobrać za darmo demo lasu w Unreal Engine 5 (tam kopara opada).

      Tutaj mój filmik: youtube.com/watch?v=kTRtfN85Wsk

      Co ciekawe mój 11-letni podkręcony komp przegrywa tylko o 2.6% z najlepszem wynikiem na tej samej karcie graficznej. Wydaje się, że w przyszłe gry z Ray Tracing będzie można pograć na kompie z średniej półki z mocną kartą graficzną... i dobrze (lepiej wymieniać jedną część niż całego PC).