Ciekawostki

Black Friday 2022

przeczytasz w 2 min.

Kiedy przypada Black Friday 2022 i czy warto czekać na tegoroczne święto promocji? Podsumowujemy najważniejsze informacje, w oczekiwaniu na największe wyprzedaże.

Kiedy przypada Black Friday 2022? Tegoroczny Czarny Piątek coraz bliżej

Krótko i na temat: Black Friday 2022 wypada 25 listopada. Zgodnie z tradycją bowiem dzień wielkich wyprzedaży przypada na pierwszy piątek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia.

Jeden dzień? A o co chodzi z Cyber Monday i Black Weekend? 

Black Friday symbolicznie otwiera przedświąteczny sezon zakupowy. Nieraz robi to jednak w przedłużonej wersji pod tytułem Black Weekend. Również tradycyjnie – kolejny poniedziałek – czyli w tym roku – 28 listopada to Cyber Monday, a więc święto promocji w sklepach internetowych. 

Cyber Monday

Kiedy i gdzie znajdziesz najlepsze promocje na Black Friday 2022?

Tak samo jak w poprzednich latach, tak i w tym roku eksperci benchmark.pl będą trzymać ręce na pulsie, by odnajdywać najciekawsze okazje. Między innymi w tym miejscu znajdziesz więc najlepsze promocje – znalezione i zweryfikowane przez redakcję naszego serwisu. 

W Czarny Piątek bardzo trudno jest sklepom walczyć o uwagę klientów. Spodziewamy się więc, że – jak co roku – część z nich z wielkimi promocjami wystartuje już kilka dni wcześniej. Oczywiście i w takim przypadku możesz liczyć na naszą pomoc i rekomendacje. 

Jak nie dać się oszukać na Black Friday? Czarny Piątek to też święto naciągaczy

Niestety prawdziwą plagą w Black Friday są oszukane promocje. Normą są przekreślone ceny, które specjalnie zostały wcześniej podniesione, by w Czarny Piątek zostać obniżone o kilkanaście albo i kilkadziesiąt procent. Trzeba być czujnym.

Black Friday

Możesz mieć pewność, że promocje, które ci serwujemy, są przez nas zweryfikowane. Wszystkie oferty można także sprawdzać na własną rękę, korzystając z pomocy serwisów śledzących historię zmian cen produktów przez cały rok, dzięki czemu możesz sprawdzić, jak kształtowały się na przestrzeni ostatnich miesięcy i czy faktycznie jest taniej niż było.

Przygotuj się na jesienne wyprzedaże – Black Friday 2022

Dobrym pomysłem może być zapisanie sobie już teraz cen interesujących cię produktów – dzięki temu szybko porównasz, czy „promocyjne” ceny w Black Friday nie są czasem takie tylko z nazwy. Pomoc w postaci takiej karteczki może być niezastąpiona. 

Określ także, co konkretnie chcesz kupić i ile pieniędzy chcesz wydać – unikniesz wtedy sytuacji, w której dasz się porwać zakupowemu szałowi. Zachęcam w tym miejscu do lektury dwóch ubiegłorocznej publikacji: Uważaj, by Black Friday nie stał się Fake Friday.

Czy warto czekać na Black Friday 2022 w cieniu inflacji?

Niestety wiele wskazuje na to, że tegoroczne wyprzedaże z okazji Black Friday nie będą spektakularne – wszystko drożeje i ani sklepy, ani giganci technologiczni nie mogą sobie pozwolić na olbrzymie obniżki. Niemniej jednak na pewno pojawią się okazje, którymi warto się będzie zainteresować. 

Źródło: inf. własna

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Blejd
  16
  Black Frajer :)
  • avatar
   Dragonik
   12
   I cyk ceny w górę.
   • avatar
    ciomasta
    9
    AAA i dla tego wszystko drożeje bo nadchodzi blackFrajer gdzie w tym dniu będą stare ceny :D
    • avatar
     emilstw
     6
     Nie warto. Zamykam dyskusję XD
     • avatar
      Ziomboy451
      1
      W euro i media co tydzień jest"wietrzenie magazynów" super wyprzedaże itp. w Polsce jest Black friday cały rok
      • avatar
       Qazzy
       1
       Paradne! Wojciech Kulik, który co chwilę tworzy artykuły gdzie promuje pseudo superoferty napisał artykuł, w którym sugeruje weryfikację pseudo superofert.
       • avatar
        asnex
        1
        No Panie i Panowie, omijając kabaret osób narzekających z mojej strony rada dla wszystkich na używanie aplikacji KEEPA. (Pomińcie Polski rynek, bo to żenada co robią sprzedawcy w Polsce). Tam ślicznie w apce każdy może przejrzeć ceny produktów wielu rynków i nie dać się zrobić w bambułko. Polecam zrobić sobie wish listę ASAP i tylko czekać na powiadomienie email lub apki gdy cena opadnie do takiej jaką chcemy. Wtedy nie ma opcji być wykiwanym ;)
        • avatar
         unadarek1983
         -2
         W polandii nie ma co liczyć na coś nawet w miarę ciekawego jeżeli chodzi o ceny w zachodnich sklepach ,na aliex.... jak najbardziej będzie można przytulić kilka ciekawych rzeczy :-) przewaznie na sell :-)
         • avatar
          Kenjiro
          0
          Ciekawy jestem, czy złapią kogoś za rękę z fałszywą promocją, gdy obecne przepisy nakazują prezentację najniższej ceny porównawczej z ostatnich 30 dni. Tzn. czy ktoś jawnie wypisze cenę przed promocją wyższą niż najniższa z 30 dni.
          • avatar
           baertus11
           0
           no już ceny zaczęły wzrastać.... tak z 5-8% tygodniowo... akurat na Dzień Frajera będzie pasowało do "promocji"....
           • avatar
            dzejsonista
            0
            Ktoś się jeszcze nabiera na "black friday" xD
            • avatar
             BlueMoth
             0
             Ja co roku zamawiam telewizor za około 10 tysięcy do domu i go nie odbieram od sklepu, który zawyżył cenę tego tv (co roku sprawdzam parę modeli), oczywiście wpisuje komentarz, że zwrot z powodu oszustwa na BF.

             I kupuje coś na prawdziwej przecenie choćby za 50 zł, tak żeby sklepy widziały, że opłaca się być uczciwym, ostatecznie głosujemy portfelami.