• benchmark.pl
 • Gry
 • Polskie studio podejmie się stworzenia gry o Bolesławie Chrobrym
Gry

Polskie studio podejmie się stworzenia gry o Bolesławie Chrobrym

przeczytasz w 1 min.

Warszawskie studio BTC, przy pomocy dofinansowania ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, rozpocznie wkrótce nowy projekt. Gra pod tytułem „Chrobry. Historia sprzed 1000 lat" ma być związana z kluczowymi dla historii Polski wydarzeniami.

„Chrobry. Historia sprzed 1000 lat" - pierwszy etap prac

This War of Mine, produkcja studia 11 bit studios, to pierwsza gra, która pojawiła się na liście szkolnych lektur uzupełniających. Kto wie, być może tak samo stanie się z projektem opracowywanym przez studio BTC. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal bankier.pl, firma otrzymała finansowanie (w kwocie 120 tys. zł) od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na stworzenie gry „Chrobry. Historia sprzed 1000 lat".

Pieniądze zostaną przeznaczone na realizację jednego z etapów projektu, który obejmuje:

 • wykonanie analizy historycznej i rynkowej,
 • sformułowanie koncepcji gameplay i mechanik gry,
 • ewaluację systemu rozgrywki i obszaru symboliki historycznej,
 • stworzenie assetów graficznych i referencyjnych grafik.

Deweloperzy na powyższe kwestie mają czas do 31 grudnia 2022 roku.

Gra będzie realizować założenia współczesnego patriotyzmu

Tematyka produkcji będzie oczywiście dotyczyć Bolesława Chrobrego i kluczowych wydarzeń, które miały miejsce w czasach, gdy władał Polską. Cele rozgrywki również zostały jasno określone:

Rozgrywka docelowo ma mocno rozbudzać wyobraźnię historyczną i realizować założenia współczesnego patriotyzmu w formie angażującej na poziomie rozgrywki, przenikającej się z barwną symboliką narodową gry strategicznej.

Jak wam się podoba taki pomysł na grę? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: bankier.pl

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  paankracyk
  13
  Ciekawe czy w grze będzie można cudzołożyć, gwałcić, wyłupywać oczy, łupić i palić wioski, ucinać ręce swoim przeciwnikom i robić wszystkie te inne krwawe i okrutne rzeczy, w których tak lubowali się Piastowie, czy może wydźwięk gry będzie jednak trochę bardziej "patriotyczny"
  • avatar
   Kenjiro
   7
   Za tę kwotę to zrobią dokładnie to co napisano, a na samą grę nie ma co liczyć...
   • avatar
    brudney
    7
    Bardzo łatwo naciągać pislamistów na wszystko co narodowe, patriotyczne, biało-czerwone. Szkoda tylko, że pisdy ze swoich nie płacą.
    • avatar
     zack24
     5
     Jeśli mają ją stworzyć z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego to obawiam się, że może to być niezły m.ó.z.g.o-j.e.b. Wartości patriotyczne podług Czarnka Stańczyka, albo Mateusza Krzywoustego - strach się bać.
     • avatar
      Mario2k
      3
      Niech skonsultują z twórcami Wiedźmina , bo tam w ministerstwie na 100% zero ludzi z wyczuciem co to jest dobra gra. Wydadzą pieniądze a wyjdxie paszkwil i będzie klapa i polecą stołki .
      • avatar
       ZbieramNaLaptopa
       -3
       Witam. Zbieram na nowego laptopa za 3500 zł. Niestety ale szalejąca inflacja, drożyzna sprawia ze muszę cała wypłatę na życie wydawac i mnie nie stać.
       Dlatego ma wielka prośbę. Moglibyście mi pomoc i przelać na mój portfel trochę Ethereum. Fajnie by było jakby tak każdy równowartość stówki przelał to wystarczyło by tylko 35 osób aby mi pomóc.
       A ja bym sobie kupił nowego lapka już w poniedziałek. Tu jest adres mojego portfela. Wybralem sieć Polygon abyście mniej za gaz zapłacili.

       0x0Fb6aa81C108e9BfA95c1f2C91d3B1f3adA081F5

       Pamiętajcie żeby wybrać sieć Polygon bo inaczej nie dojdzie!
       • avatar
        kabat
        0
        Dobra wiadomość
        • avatar
         Kondar
         0
         Chrobry, Chrobry... A już pamiętam to słynny przodek Kaczyńskich.