Ciekawostki

Powiedz co chcesz zobaczyć, Canva ci to wygeneruje

przeczytasz w 1 min.

Canva pomoże ci zwizualizować swoje myśli. Skorzysta w tym celu z pomocy sztucznej inteligencji, a konkretnie: algorytmów uczenia maszynowego.

Generator obrazów AI w Canva

Canva to popularna aplikacja do tworzenia różnego rodzaju projektów graficznych: od plakatów i ilustracji, przez ulotki i broszury, aż po multimedialne prezentacje. Aby ułatwić przedstawianie swoich myśli i założeń, twórcy opracowali nową funkcję, która oficjalnie trafiła już do użytkowników. To generator obrazów AI. 

Nie zawsze da się znaleźć grafikę idealnie ilustrującą temat, szczególnie gdy w jakimś stopniu zahacza on o abstrakcję. Generator obrazów AI ma rozwiązywać ten problem, poprzez tworzenie unikatowych ilustracji i wizualizowania koncepcji. Wystarczy wpisać dowolny tekst i kliknąć „Generuj obraz”, by po chwili zobaczyć gotowe obrazy, które można od razu wykorzystać w swoich projektach. 

Canva AI UI

Co trzeba wiedzieć?

Narzędzie pojawiło się w webowej wersji programu, jak i w aplikacjach mobilnych. Jest dostępne za darmo (choć jeśli masz bezpłatne konto, to liczba możliwych zapytań jednego dnia jest limitowana). Jeszcze jednym utrudnieniem jest fakt, że zapytania należy wpisywać w języku angielskim, ale jako że gramatyka nie odgrywa tu większego znaczenia, sam translator w zupełności wystarczy. 

Canva AI jak

Jak Generator obrazów AI radzi sobie w akcji?

Niestety widać, że Generator obrazów AI znajduje się w fazie beta. Zdarza się po prostu, że tworzone przez algorytmy obrazy mają niewiele wspólnego z zapytaniem. Niemniej jednak czasem efekty są nawet niezłe. Spójrz na te trzy przykłady… 

Harry Potter jako bramkarz:

Canva AI harry

Firefox w kosmosie:

Canva AI firefox

Grający obcy:

Canva AI alien

Chcesz spróbować?

Źródło: Canva

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  anomalocaris
  1
  Działa beznadziejnie... fsómie wogle nie dziaua. Zero związku obrazu z nieskomplikowanym opisem.
  • avatar
   owatanka
   1
   Ale scam trzeba sie zarejestrowac zeby zobaczyc jak to dziala chyba nie jestem az tak zainteresowany kolejna strona zbierajaca dane jak by google bylo malo
   A w umowie podczas rejestracji ze kazdy obraz jest wlasnoscia canva heh
   • avatar
    Monolit
    1
    Obrazki wyglądają komicznie, ale spróbować chyba nie zaszkodzi...
    • avatar
     Warmonger
     -1
     Kilka miesięcy temu była to ciekawostka, teraz jest dostępna dla każdego... niedługo ludzie staną się zbędni.
     • avatar
      youkai20
      -2
      Zaraz się okaże, że po wpisaniu czegoś w stylu „dyrektor firmy”, „kierownik” i inne takie, AI wygeneruje BIAŁEGO (o, nie!) MĘŻCZYZNĘ (jak tak można?!) do tego HETEROSEKSUALNEGO (olaboga!), i lewackie pasztety bez wykształcenia typu Greta T. podniosą histeryczny lament, że to rasizm i seksizm i wpisz-tu-cokolwiek-fobia.