Benchmarki

Cenione narzędzie do testów GPU zyskuje nową wersję i funkcje

przeczytasz w 1 min.

Geeks3D od 2022 roku pracuje nad nową wersją swojego jednego z najpopularniejszych narzędzi do testowania GPU - Furmark. Wersja beta była dostępna dla członków Geeks3D na Discordzie, a teraz oprogramowanie zmierza do finalizacji i udostępnienia go w wersji stabilnej.

FurMark - Benchmarking

Okno benchmarkowania GPU

Furmark jest cenionym i często wykorzystywanym narzędziem to testowania procesorów graficznych. Głównym celem tego narzędzia jest testowanie GPU pod obciążeniem (tzw. Burn-In test). Recenzenci nierzadko polegali na tym oprogramowaniu by ustalić, jaką maksymalną temperaturę osiąga konkretna karta graficzna oraz, czy jest w stanie utrzymać swoją stabilność w przypadku zastosowania overclockingu lub undervoltingu. Niestety, ale aktualna wersja Furmark posiada swoje ograniczenia. Coraz więcej producentów tego typu podzespołów zaczęło implementować w swoich produktach rozwiązania, mające na celu uniemożliwienie GPU osiągania wyższych stanów zasilania i wyższych prędkości zegara, gdy takie oprogramowanie jest uruchamianie.

FurMark - Menu

Podstawowe menu programu Furmark w wersji 2.0

FurMark 2.0 wykorzystuje API OpenGL lub Vulkan i oferuje trzy predefiniowane rozdzielczości do testów porównawczych: 1080p, 1440p2160p. Przyjazność funkcji programu dla użytkownika pozostaje na poziomie wersji 1.0. Ponadto w najnowszej wersji oprogramowania użytkownicy mogą przesyłać swoje wyniki z testów do publicznej bazy danych. Już w tej chwili można porównać swoje wyniki i zobaczyć, jak nasza karta graficzna wypada na tle GPU należących do innych użytkowników.

FurMark - Compare

Wyniki, jakie udało mi się uzyskać na moim GPU, w przypadku undervoltiongu i overclockingu

Jeżeli chodzi o oficjalną premierę FurMark w wersji 2.0, to wg aktualizacji na oficjalnym kanale Geeks3D na platformie Discord, to już niedługo (w przyszłym miesiącu?) możemy się spodziewać oficjalnej premiery oprogramowania i jego udostępnienia dla wszystkich użytkowników.

FurMark - Discord

A czy Wy korzystacie z programu FurMark? Jakie macie z nim doświadczenia? Jak zwykle, komentarze są do Waszej dyspozycji!

Źródło: VideoCardz, Discord, Geeks3D

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    youkai20
    -1
    „Jeżeli chodzi o oficjalną premierę FurMark w wersji 2.0, to wg. aktualizacji na oficjalnym kanale Geeks3D na platformie Discord, to już niedługo (w przyszłym miesiącu?) możemy się spodziewać oficjalnej premiery oprogramowania i jego udostępnienia dla wszystkich użytkowników” – pisząc wyraz „według” skrótowo, nie stawiamy kropki.