Telewizory

Ceny zachęcają. Nowe telewizory QLED od TCL przyciągają uwagę

przeczytasz w 2 min.

Wysoka jakość w przystępnej cenie to hasło, jakie często towarzyszy zapowiedzi nowych telewizorów z niższej lub średniej półki. W przypadku TCL C64 brzmi jednak wyjątkowo wiarygodnie.

TCL C64 – nowe telewizory QLED dla „Kowalskiego”

Pod nazwą TCL C64 kryją się dobrze wyposażone, a stosunkowo tanie telewizory QLED. Urządzenia dostępne w wersjach od 43 do 85 cali oferują rozdzielczość 4K, obsługują HDR i cechują się jasnością do 450 nitów. Daleko im zatem do najlepszych telewizorów na rynku, ale ich grupa docelowa jest inna. „Kowalski” liczący na niezłą jakość obrazu i dobrą funkcjonalność, powinien być zadowolony. 

Jeśli chodzi o filmy i seriale, to dostępny jest właściwie każdy serwis z nimi – dzięki systemowi Google TV. W usługach Netflix czy Disney+ można liczyć na treści w jakości Dolby Vision, a na Amazon Prime Video – w HDR10+. Producent chwali się też „prawdziwie kinowymi kolorami” i ich „nieskończoną paletą”, choć dopiero testy pozwolą to tak naprawdę ocenić.

TCL C64 TV

Nowe telewizory TCL poradzą sobie z dynamicznym obrazem

Telewizory TCL C64 dobrze mają sobie także radzić z dynamicznym obrazem. Z jednej strony mamy tu autorski algorytm MEMC (dodający wirtualne klatki pomiędzy prawdziwe klatki wideo, zmniejszając w ten sposób rozmycie i smużenie). Z drugiej – technologię TCL 120Hz DLG (Dual Line Gate). 

Jak tłumaczy producent, „[wysoka] częstotliwość odświeżania jest osiągana dzięki unikalnym algorytmom i technologii TCL. Rozdzielczość gier jest automatycznie ustawiana na Full HD, aby umożliwić wyświetlanie 120 obrazów na sekundę”. Nie zabrakło też portów HDMI 2.1.

TCL C64 wygląd

Dopełnieniem całości jest smukła, metalowa rama, dzięki której sam telewizor prezentuje się równie dobrze, co obraz wyświetlany na jego ekranie. Przejdźmy tymczasem do odpowiedzi na istotne pytanie, które brzmi… 

Ile kosztują nowe telewizory TCL C64?

 • 43-calowy TCL 43C645 kosztuje 2099 zł
 • 50-calowy TCL 50C645 kosztuje 2399 zł
 • 55-calowy TCL 55C645 kosztuje 2699 zł
 • 65-calowy TCL 65C645 kosztuje 3499 zł
 • 75-calowy TCL 75C645 kosztuje 5999 zł
 • 85-calowy TCL 75C645 kosztuje 8999 zł

Jak więc widać, ceny są dość przystępne, dzięki czemu telewizorami może zainteresować się wiele osób. Znajdujesz się wśród nich?

Źródło: TCL

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  biuro74
  2
  "[wysoka] częstotliwość odświeżania jest osiągana dzięki unikalnym algorytmom i technologii TCL. Rozdzielczość gier jest automatycznie ustawiana na Full HD, aby umożliwić wyświetlanie 120 obrazów na sekundę”.

  Znaczy się, jeszcze nie opracowali w swoim FW sposobu radzenia sobie z tymi dziurami w obrazie źródłowym 4K, ponieważ jak wiadomo, matryce 4K wciąż nie wyświetlają wszystkich linii obrazu źródłowego co ramkę. Polepszacz widocznie rysował im czarne dziury w międzyklatkach, to postanowili zrobić "unikalne" (lol) zmniejszanie rozdzielczości na FHD. Mi zatkało kakało.
  • avatar
   stanczyk
   0
   Od nich TV ? No sorry taki kozak to nie jestem.
   • avatar
    szymcio30
    -3
    Kurcze 1080p nawet na 43 calach w grach to będzie "mydło i powidło" nawet unikalny algorytm nie może tego zmienić

    Witaj!

    Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
    Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

    Połącz konto już teraz.

    Zaloguj przez 1Login