Gry

CD Projekt RED przekłada premiery nowych wersji Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3: Dziki Gon

przeczytasz w 2 min.

Czekasz na możliwość ogrania Cyberpunk 2077 lub Wiedźmin 3: Dziki Gon na jednej z konsol nowej generacji? Cierpliwości.

Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3: Dziki Gon na PlayStation 5 i Xbox Series X/S opóźnione

Cyberpunk 2077Wiedźmin 3: Dziki Gon to bezapelacyjnie dwa największe hity spośród polskich gier, przynajmniej jeśli będziemy trzymać się popularności oraz wyników sprzedaży, bo co do jakości pierwszego z wymienionych niektórzy mają spore zastrzeżenia. Od wielu tygodniu wiadomo, iż Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3: Dziki Gon mają doczekać się aktualizacji, które sprawią, że na konsolach PlayStation 5, Xbox Series X i Xbox Series S zaczną wglądać i działać zauważalnie lepiej. I pewnie wielu graczy czekało na konkretne terminy, a tymczasem trzeba przełknąć dość gorzką pigułkę. W obydwu przypadkach zdecydowano się na przesunięcie premiery.

Kiedy premiera gier CD Projekt RED na nowych konsolach?

Do tej pory utrzymywano, że aktualizacji doczekamy się w tym roku. Jak będzie (oby) ostatecznie? Cyberpunk 2077 ma otrzymać omawianą aktualizację w pierwszym kwartale 2022 roku. W przypadku gry Wiedźmin 3: Dziki Gon wygląda to jeszcze gorzej, bo mowa o drugim kwartale 2022 roku.

„Aktualizując informacje dotyczące założeń wydawniczych CD PROJEKT S.A. (dalej "Spółka") odnoszących się do wydania gier Cyberpunk 2077 oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsole nowej generacji (Xbox Series X|S oraz PlayStation 5), Zarząd Spółki informuje, iż bazując na rekomendacji osób zarządzających produkcją, podjął decyzję o przeznaczeniu dodatkowego czasu na prace nad oboma projektami.”

Zaskoczeni? Niektórzy będą pewnie bronić takich decyzji i twierdzić, że polski producent nauczony doświadczeniem nie chce wypuszczać kolejnych niedopracowanych projektów. Z drugiej strony nie zabraknie mocno rozczarowanych i krytykujących. W którym gronie się znajdziecie?

Źródło: CD Projekt RED

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mgkiler
  2
  Spadek na giełdzie był kilka dni temu. Ktoś miał inside info. Tak graja duzi na giełdzie - wiedzą o takich newsach na kilka dni przed newsem i wiedzą kiedy kupić a kiedy sprzedać
  • avatar
   kitamo
   1
   No któż by sie spodziewał. No pewnie wszyscy...
   • avatar
    Altru
    1
    Przy Cp2077 mieli dwie opcje, które spotkałyby się i tak z krytyką, wypuścić grę albo po raz kolejny przełożyć, dziś. Już wiemy, jaką opcje wybrali i że była ona błędna, gdyby grę po raz kolejny przełożyli to nie nadszarpnęliby tak swojej reputacji, a i sama gra może i niebyła by tak dobra jak W3 ale na pewno mocno powyżej średniej już na start nie wspominając, że nie byłoby takiej afery.

    Więc według mnie wyciągnęli z tego jakieś wnioski i wolą kolejny raz nie mieć takie dużej wpadki w tak krótkim odstępie czasu, tym razem słuchają działu produkcji, który mówi, że gra nie jest dopracowana. Więc lepiej poczekać niech spokojnie dopracują niż potem słuchać afer jak to crunch był i terminy itp.
    • avatar
     Gnom_Z_Piany2
     1
     No redziki, trzeba było tak od razu. Trzeba było robić CP2077 na nextgen konsole, a nie adaptować na szybko na to co jest. I nie byłoby problemu :) To oczywiście wykluczyłoby jednoczesną premierę na wszystkie platformy. Tak na serio, nie wiem komu taka jednoczesna premiera jest potrzebna.
     • avatar
      youkai20
      0
      O, a dosłownie wczoraj przeczytałem newsa na PurePC o tym, że premiera Wiedźmina na nowych konsolach tak na 99% nie będzie miała opóźnień i raczej CDP RED uwinie się do końca roku. W końcu PEGI dała już ocenę. No cóż, normalnie napisałbym, że to szkoda... ale tyle już razy grałem w tę grę, że ani mnie to grzeje, ani chłodzi. A Cyberpunka nawet nie kupiłem (i nie kupię). Nie chodzi o jakość tej produkcji (w którą nieco na przekór utartej opinii tzw. większości graczy nie wątpię), po prostu nie lubię klimatu cyberpkunka i ogólnie gier w dystopijnej przyszłości (Deux Ex dajmy na to).
      • avatar
       awesome1337
       0
       no i bardzo dobrze, taka sama decyzje powinna byc podjęta z cyberpunkiem
       lepiej pozno i zabugowany crap
       • avatar
        Studentka2001
        0
        Kto nie lubi wydawać kasy na panienki ? Możesz wydać na mnie na tyha.pl
        • avatar
         force
         0
         Czy oni w ogóle pracują w cd projekt czy patrzą w sufit?