Gry

Wiedźmin na nowe konsole? Jest decyzja i przybliżona data premiery

przeczytasz w 2 min.

Nowy Wiedźmin to melodia bardzo odległej przyszłości. CD Projekt RED szykuje jednak jeszcze jeden powód do powrotu do Wiedźmin 3: Dziki Gon. Kiedy plany doczekają się realizacji?

Kiedy premiera Wiedźmin 3: Dziki Gon na PS5 i Xbox Series X/S?

Nie mówimy tutaj o wielkiej sensacji, zapewne niektórzy z Was pamiętają, że kilka miesięcy temu zapowiedziano aktualizację dla gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, dzięki której wykorzysta ona moce obliczeniowe konsol PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Nie zdradzano wtedy jakichkolwiek terminów, a ostatnie zamieszanie wokół CD Projekt RED spowodowało, że o całym projekcie można było zapomnieć. Tym bardziej cieszą najświeższe informacje.

Nieco w cieniu ogłoszenia, iż CD Projekt kupuje Digital Scapes pojawiła się deklaracja związana z omawianą aktualizacją. Radek Grabowski piastujący stanowisko Lead PR Manager w CD Projekt RED nieco zawęził okienko premierowe. Jak podał, next-genowy Wiedźmin 3: Dziki Gon ujrzy światło dzienne w drugiej połowie tego roku. Już wcześniej zapewniono, że będzie to Edycja Kompletna, a więc upiększona zostanie nie tylko podstawka, ale też dodatki do niej.

Wersja na PC? Spokojnie, również jest planowana. Wypada też nadmienić tutaj, że dla posiadaczy gry omawiana aktualizacja będzie darmowa. Pracami nad Wiedźmin 3: Dziki Gon na PlayStation 5 i Xbox Series X/S zajmuje się Saber Interactive.

Sporo Wiedźmina w 2021 roku

Omawiając plany na najbliższe miesiące polskie studio podało też inne informacje związane z wiedźmińskim uniwersum. Poza opisaną już kwestią dość istotnym wydarzeniem zaplanowanym na bieżący rok ma być premiera The Witcher: Monster Slayer.

O czym mowa? To zapowiedziana w połowie zeszłego roku gra na urządzenia mobilne oferująca zabawę w rozszerzonej rzeczywistości. Dalszego rozwoju ma doczekać się również Gwint: Wiedźmińska gra karciana.

Wiedźmin 2021

Wiedźmin 4? Cierpliwości (w dużych nakładach)

Czekającym na Wiedźmina 4 (chociaż to jedynie przypuszczalna nazwa) zalecana jest cierpliwość. Temat nie został poruszony i pewnie przez dłuższy czas się to nie zmieni.

Z pewnością nie będzie to już gra z Geraltem z Rivii w roli głównej. Omawiając swoją nową strategię przedstawiciele CD Projekt RED wspomnieli, że nieco zmienią podejście do kampanii marketingowych. Mają być znacznie krótsze, a zapowiedzi będą pojawiać się w momencie, w którym gra będzie już na dalszym etapie rozwoju. Bez wątpienia wygląda to na wniosek wyciągnięty z Cyberpunk 2077.

Źródło: twitter - @gamebowski, CD Projekt RED

Warto zobaczyć również:

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  6
  Nie pogardziłbym remasterem Wiedźmina 3 z dodanymi wszystkimi featurami (ogień, dym wolumetryczny) z targowych filmów, a dodatkowo z pełnym raytracingiem dla wielu (co najmniej 10) niezależnych punktowych źródeł światła (w efekcie cieni), np. by każde ognisko, czy wybuchająca bomba świeciła (ergo rzucała cienie) oraz odbić + załamania światła na powierzchniach, np. na wodzie, czy szybach.
  Mody dużo nadrabiają, ale nadal to porządnego RT jeszcze daleko, a na to liczę.
  • avatar
   deseczka
   2
   "nieco zmienią podejście do kampanii marketingowych. Mają być znacznie krótsze, a zapowiedzi będą pojawiać się w momencie, w którym gra będzie już na dalszym etapie rozwoju." wiele lat temu mówili to samo. Dokładnie takie były ich odpowiedzi na pytania: kiedy CP2077? po pojawieniu się pierwszego teaser'a. Coś później poszło nie tak.
   • avatar
    Mavis
    2
    A ja bym nie pogardził remasterem wiedzmina 1 i 2. W sumie nawet 3 część można by pod to podpiąć i zrobić z trylogii jedną wielką historie, no ale wtenczas żeby otrzymać gre za darmo trzeba by było mieć wszystkie części, choć nawet jakby trzeba było zabulić to bym się nie wahał. Ach wiedzmin 1 i 2 z grafiką trójeczki - działoby się :)
    • avatar
     Ahura
     -1
     odgrzewanie kotleta, jakby dorzuccili jakieś DLC z pakietem wielu nowych misji, ekwipunku itp. Wtedy by to miało ręce i nogi
     • avatar
      Konto usunięte
      -6
      To co się dzieje z ceną ich akcji (leci cały czas na pysk) pokazuje dobitnie co poważni ludzie myślą o tym korporacyjnym bełkocie. Życzę im wszystkiego najlepszego; wykupienia przez poważnego inwestora i wykopania Iwińskiego na zbity ****.
      • avatar
       Marucins
       0
       Serio? CDPR serio wy dalej marnujecie moc przerobową na Wieśka 3?? Zamiast konkretnie skupić się na tym babolu jaki wypuściliście CyberBUGu 2077??