Gry PlayStation 4

Darmowy Season Pass do Fallout 4? Nic z tego

przeczytasz w 1 min.

Sony przeprasza za błąd na PlayStation Store, ale darmowych zamówień realizować nie zamierza.

Fallout 4

Sony nie jest raczej firmą, która znajduje się na czarnej liście graczy. Ostatnia sytuacja i reakcja Japończyków na nią niektórym się jednak nie podoba.

Kojarzycie być może ostatnie zamieszanie związane z Fallout 4? Przypomnijmy, iż w skutek błędu na PlayStation Store można było przez kilka godzin zdobyć Season Pass do Fallout 4 za darmo. Wydawało się, że osoby, które załapały się na tę niespodziewana „promocję” będą mogły Season Pass zatrzymać. Nic z tego.

Dość szybko został on wycofany z konta każdego, kto pobrał go na skutek omawianego błędu. Kiedy zaczęły pojawiać się pytania o co chodzi tym razem Sony wydało jasny komunikat.

„Season Pass do Fallout 4 był krótko, w piątek 18 marca, udostępniony bezpłatnie na PlayStation Store. To błąd, który został usunięty. Tych użytkowników, którzy złożyli w tym czasie zamówienia z żalem informujemy, iż nie zostaną one zrealizowane.”

Pytanie, czy niektórzy słusznie mają do Sony pretensje? Jakie jest wasze zdanie?

Źródło: playstationlifestyle

Komentarze

44
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kokosnh
  12
  A mogli sobie "darmową" reklamę zrobić.
  • avatar
   baca130
   6
   Skąpi czy sprawiedliwi? Ciekawe która odpowiedź prawidłowa.
   • avatar
    Stashqo
    5
    Żałosna zagrywka, jeśli sprzedają to na terenie Polski to cena w momencie zakupu, nawet wynikająca z pomyłki sprzedawcy, jest ceną wiążącą. Jeśli komuś by się chciało to mógłby to ruszyć z jakimś prawnikiem. Sony powinno powiedzieć "ok, nasz błąd, dostaniecie to za darmo", w końcu ile osób mogło się na to załapać i ile z nich w ogóle kupiłoby tego SP gdyby nie był za darmo? Niewielka strata finansowa bez sporej klapy PR-owej. Nawet przyznanie się do błedu i zaoferowanie kupna tego pakietu za 25% ceny byłoby dużo bardziej korzystne niż jawne okazanie skąpstwa.
    • avatar
     miedzianek
     2
     Jakoś Steam jak popełnił błąd i sprzedawał CSGO za 0,69€ to nie było problemów, że zabierali ludziom czy coś...
     • avatar
      Konto usunięte
      2
      Taka sytuacja tworzy bardzo niebezpieczny precedens, bo otwiera furtkę do potężnych nadużyć. Bo skąd niby mam wiedzieć, że kupując coś w PSStore za pół ceny (np. za 100 zł zamiast 229 zł) Sony nie cofnie mi transakcji i nie powie: "Sorry, tam był błąd, nie dostaniesz gry jak nie zapłacisz pełnej ceny"? Przedmiot jest wystawiony w oficjalnym sklepie Sony, dokonałem transakcji i jest "po ptokach"! W mojej opinii jest to zwykłe oszukiwanie klientów, bo nie będę jako konsument za każdym razem przy zakupie zastanawiał się, czy Sony nie je**o się w cenie produktu!
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Biedne JANUSZE tak mi ich przykro.
       • avatar
        kristof080
        -3
        Dobrze, bo niektorzy (ci co sie nie zalapali), czuli by sie pokrzywdzeni. A tak nie ma problemu. Taki jest biznes.
        • avatar
         Shunex
         -14
         Jak najbardziej zrobili prawidłowo... Z jakiej racji ktoś ma mieć za darmo przez błąd ? Jeżeli by im zostawili to inni by narzekali że oni nie mają.
         • avatar
          Barubar24
          0
          Za błędy się płaci.