• benchmark.pl
 • Gry
 • Dead Rising 2 oficjalnie potwierdzone. Opublikowano pierwsze zdjęcia
Gry

Dead Rising 2 oficjalnie potwierdzone. Opublikowano pierwsze zdjęcia

Capcom potwierdził wczoraj oficjalnie, że trwają prace nad kontynuacją niezwykle brutalnego Dead Rising, które tym razem trafić ma na zarówno na konsole nowej generacji (Xbox 360 i Playstation 3) jak i komputery PC.  Dla przypomnienia, pierwsza część tejże gry pojawiła się 3 lata temu jedynie na konsole Xbox 360 zbierając wówczas całkiem sporo pochlebnych recenzji zarówno w branżowej prasie jak i wśród sporej rzeszy graczy.

I choć sama rozgrywka, skupiająca się na walkach z hordami nieumarłych przy użyciu wszystkiego co w danej chwili było pod ręką nie była zbyt oryginalna, to jednak zaskarbiła sobie przychylność konsolowych graczy sprzedając się w ponad 1,5 mln nakładzie. Tym bardziej nie dziwi fakt, że Capcom postanowił powrócić do znanej i lubianej już marki. Cóż, taki jest obecny trend wielu firm.

Druga część Dead Rising przeniesie nas do wzorowanego na Las Vegas - Fortune City, w którym, jak w wielu innych miastach USA doszło do wybuchu epidemii zombie. Twórcy gry - Capcom wraz kanadyjskim studio Blue Castle Games, obiecują tym razem „dziesiątki tysięcy” zombie do pokonania, bardziej otwarty teren walki i jeszcze więcej możliwości eliminacji zombie przy użyciu różnego rodzaju przedmiotów jak choćby manekiny, kule do kręgli itp.
Na koniec niebyt dobra wiadomość - na tą chwile nie jest znana choćby przybliżona data  premiery Dead Rising 2. Pozostaje nam więc cierpliwie czekać oglądając zdjęcia z gry udostępnione przez frimę Capcom.


 

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  _nick_
  0
  może być spoko i fajne że też na PC
  • avatar
   Szymon331
   0
   Ale lipa. Gra dla jakiś maniaków chyba. Ale graficznie tragiczna nie jest. Tylko te zombie to jak buty głupie muszą być. Bo procesor tylu "bohaterów" by nie obrobił ;)