Internet

Designerski router ASUSa dostępny w niższej cenie

przeczytasz w 2 min.

ASUS dość mocno wchodzi na rynek urządzeń sieciowych i co pewien czas prezentuje nowe konstrukcje. Tym razem w niewielkiej, ale bardzo ciekawej pod względem wyglądu obudowie znalazł się całkiem niezły sprzęt, a jego cena w stosunku do zapowiedzi sprzed kilku miesięcy została znacznie obniżona.

Router ASUS RT-N56U przód

Router ASUS RT-N56U był zapowiadany jako najbardziej zaawansowana konstrukcja w rodzinie urządzeń sieciowych tego producenta. Sprzętowe rozwiązania mają za zadanie znaczne przyspieszenie translacji NAT, wbudowany gigabitowy przełącznik Ethernet. Dzięki tym systemom uzyskano znacznie większa przepustowość pomiędzy WAN i LAN niż ma to miejsce w urządzeniach wykorzystujących programowe rozwiązania NAT.

Router jest w stanie pracować jednocześnie na dwóch zakresach - 2,4 i 5 GHz, co pozwala uzyskiwać transfery o maksymalnej prędkości do 300 Mb/s.

Technologia Ai Radar, zastosowana w routerze ASUS RT-N56U, jest w stanie zwiększyć zasięg poprzez poprawę jakości sygnału bezprzewodowego. Producent twierdzi, że Ai Radar może samodzielnie dobierać kierunek sygnału w taki sposób, by jego moc była jak największa. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu kierunkowych anten, które są w stanie nadawać sygnał w określoną stronę.

Wbudowany port USB pozwala na podłączenie bezpośrednio do urządzenia takich urządzeń jak drukarki, skanery, urządzenia wielofunkcyjne, zewnętrzne dyski twarde - funkcja domowego NASa, obsługa pobierania plików poprzez protokoły FTTP, FTP, BitTorrent bez udziału komputera. Urządzenie pozwala na obsługę takich funkcji sieciowych jak serwery FTP, SAMBA, UPnP AV.
 

Router ASUS RT-N56U złączaRouter ASUS RT-N56U tył
Router ASUS RT-N56U - złącza i widok tyłu urządzenia (kliknij by powiększyć)
 

Dodatkowe systemy pozwalają na łatwą i szybką konfigurację połączeń i wszelkich systemów routera bez konieczności korzystania z instrukcji.

Cena routera ASUS RT-N56U została obniżona w stosunku do wcześniejszych zapowiedzi do wartości 470 zł.
 

Więcej o produktach i technologiach ASUS:

Źródło: ASUS, inf. własna

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  470 zł to dużo.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Mój TP-Link za 60zł hula już 2 rok jako wi-fi router umieszczony centralnie w dość pokaźnym mieszkaniu więc wydawanie 9x więcej aby zaspokoić swoją metroseksualna potrzebę estetyki uważam za lekką przesadę ;)
   • avatar
    wildthink
    0
    To są routery, które pozwalają na wgranie alternatywnego softu, znacznie zwiększającego możliwości routera. Akurat ten model ma procesor ralink na którym nie pójdzie tomato, ale dd-wrt już chyba tak. Stąd też ceny wyższe od innych routerów, ale ten faktycznie nie dość, że brzydki to jeszcze za drogi (nawet w odniesieniu do możliwości). To już lepiej brać asusa rt-16n, albo netgeara WNR 3500L
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Nie ma wbudowanego modemu... więc jeszcze trzeba kupić sobie jakiś, co dodatkowo podnosi koszt tego ustrojstwa.

     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Nadal drogo. Chyba niewiele klientów przy zakupie routera kieruje się jego designem, za który Asus słono sobie liczy.
      • avatar
       MekPrzemasMek
       0
       A ja jestem właścicielem owego ustrojstwa już od ponad pół roku. Fakt faktem cena jest wysoka i płaci się praktycznie za wygląd no ale cóż-coś za coś. Nie żałuje ani złotówki poświęconej na jego zakup-robi wrażenie ;)
       • avatar
        yamata
        0
        Laboga! Great Design! Kawałek błyszczącego laminatu i parę niebieskich diodek. Niezwykle "praktyczne" wyjścia kabli z boku, które pięknie nam ten cały "design" psują swoją "wyszukaną" estetyką.
        No chyba, że ktoś do kompletu kupi sobie czarne przewody sieciowe od Asusa, oraz dobrane kolorem urządzenia zewnętrzne pod USB, koniecznie z niebieską diodką... ;)
        W dodatku kable powodują swoim ciężarem pewną niestabilność tego ustrojstwa, co może nas kosztować kolejne 470zł... ;)

        Rozumiem że walnęli by jakiś bajerny wyświetlacz typu 3D-HD ;), albo drapane aluminium. Ale takie coś?
        Śmiech...