Gry

Diablo 3 w wersji PC nie umożliwi rozgrywki offline

przeczytasz w 1 min.

Producenci gier uginają się nieraz pod naciskiem próśb graczy. Nie zamierza robić tego jednak Blizzard.

Diablo 3 PC offline

Producenci gier uginają się nieraz pod naciskiem próśb graczy. Nie zamierza robić tego jednak Blizzard, który po raz kolejny podtrzymuje swoje stanowisko w jednej ze spraw związanych z Diablo 3.

Całe zamieszanie wiąże się z koniecznością ciągłego połączenia z siecią. Wymóg ten towarzyszy grze od samej jej premiery, z czym początkowo związanych było wiele problemów. Mimo iż teraz wszystko wygląda zdecydowanie lepiej, to i tak spora część graczy chętnie pozbyłaby się tego elementu. Niestety nie ma na to najmniejszych szans.

Dla niektórych jest to tym bardziej bolesne, że sprawa ta dotyczy jedynie gry w wersji na PC. Na początku tego miesiąca Diablo 3 pojawiło się także na konsolach i tutaj konieczności stałego połączenia z siecią już nie ma. Blizzard tłumaczy to tym, że dla graczy konsolowych byłoby to zdecydowanie bardziej niekomfortowe, a poza tym tego typu działanie zmniejsza integrowanie się ze światem gry.

"W Diablo gra się najlepiej razem z innymi ludźmi. Ponieważ mało osób podłącza swoje konsole do internetu, narodziła się idea, aby zebrać cztery osoby na tej samej kanapie i umożliwić im zabawę. Na PC chcemy jednak dać poczuć graczom, że są częścią większej społeczności Diablo. To jest bardziej bezpieczne środowisko handlowe i społecznościowe. Mamy wiele planów na uatrakcyjnienie gry w sieci."

Czy tego typu argumenty są dla Was wystarczające?

Źródło: polygon, vg247

Komentarze

49
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ZubenPL
  22
  Akurat to że blizzard się nie ugnie było pewne od kiedy padł rekord sprzedaży na PC, gracze samo utwierdzili blizzarda swoimi portfelami że nie potrzebują offline.
  • avatar
   Michu55
   14
   he lachy nikomu nie robi... w pyci mam ich gre
   • avatar
    Konto usunięte
    9
    A żeby im się to czkawką odbiło!!!
    • avatar
     Konto usunięte
     6
     Gdyby była wersja offline to sprzedaż by im mocno spadła bo ludzie zaczęli by piracić tylko po to żeby zobaczyć czy warto kupić (a warto ?). Proste :)
     • avatar
      krisk7
      3
      "Na PC chcemy jednak dać poczuć graczom ..." ... widocznie jedyny sposób na Blizzarda, to żeby ktoś im dał poczuć nie kupując ich gier.
      • avatar
       fitgame
       2
       Ale bzdury gość plecie. Od razu mógł powiedzieć, że uważają PC-towców za zgraję złodziei. Ja nie pochwalam polityki Blizzarda. Szczególnie jeśli chodzi o wysokie ceny wolę pograć w inne tytuły niż dać się wyzyskiwać.
       • avatar
        irondick
        2
        No cóż, kiedyś żeby pograć trzeba było tylko grać w zakupiony tytuł. Dziś żeby pograć to trzeba zakupić grę i płacić aby mieć jakiś sensowny wynik.
        • avatar
         leoxxx
         1
         Kupując grę Blizzard byłeś pewny, że dostajesz coś więcej niż grę i nie będziesz zawiedziony.

         Diablo 3 to szrama na reputacji Blizzardu.
         • avatar
          Frexor
          0
          Ja jednak zaliczam się do tej nielicznej grupy osób, dla której DIII się podobało. Oczywiście trzecia cześć nie dorównuje poprzednim, nie będzie to już gra legenda, ale jak za 150zł, to gra dała mi frajdę na kilkaset godzin. Dom aukcyjny w ogóle mi nie przeszkadza, gram dla siebie a nie dla innych, jeśli ktoś potrzebuje za realne pieniądze kupić ekwipunek to jego sprawa, w żaden sposób nie wypływa to na moją rozgrywkę. Ogólnie patrząc przez pryzmat tego, że jest to następna część legendy, to gra mocno rozczarowuje, brakuje jej czegoś. Jednak patrząc na to jako kolejną grę w mojej kolekcji jestem zadowolony z zakupu :)
          • avatar
           StartX_pl
           -2
           Z tym upieraniem się przy wyłącznie online - coś mi się kiedyś obiło o uszy, że gra ma wbudowane mechanizmy inwigilacji, że niby jakiś kod był umieszczony w printscrenach czy coś...
           • avatar
            Konto usunięte
            -3
            Potrzeba jest matką wynalazków. Więc jeżeli gra wymaga stałego dostępu to od czego są emulatory serwerów. Co prawda nie grałem w Diablo3 i nie wiem na jakim poziomie są emulatory ale wiem że są.
            • avatar
             Finear
             -5
             jak dla mnie d3 to był 1 h'n's w którego byłem wstanie grac

             reszta mnie odrzucała po godzinie

             i popieram online only wystarczy zobaczyć co dzieje sie na konsolach

             klonowanie itemów generowanie golda itp....
             • avatar
              desmon
              -6
              i bardzo dobrze przynajmniej nie da się obejść zabezpieczeń ta gra ma zarabiać i rozbudowywać się Czekam na dodatek
              • avatar
               projectdarkstar
               0
               Mając Torchlight 2 i Path Of Exile, po co komu D3?
               • avatar
                QraJr
                0
                Nikt na PC nie da sobie wcisnąć gry na 8h za 200 zł. Prawa jest taka że 95% graczy grę wywaliło prawię od razu po pierwszym przejściu. Obecny online to tylko boty farmiące golda na sprzedaż.