Gry

Diablo 3 w wersji PC nie umożliwi rozgrywki offline

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
49 komentarzy Dyskutuj z nami

Producenci gier uginają się nieraz pod naciskiem próśb graczy. Nie zamierza robić tego jednak Blizzard.

Diablo 3 PC offline

Producenci gier uginają się nieraz pod naciskiem próśb graczy. Nie zamierza robić tego jednak Blizzard, który po raz kolejny podtrzymuje swoje stanowisko w jednej ze spraw związanych z Diablo 3.

Całe zamieszanie wiąże się z koniecznością ciągłego połączenia z siecią. Wymóg ten towarzyszy grze od samej jej premiery, z czym początkowo związanych było wiele problemów. Mimo iż teraz wszystko wygląda zdecydowanie lepiej, to i tak spora część graczy chętnie pozbyłaby się tego elementu. Niestety nie ma na to najmniejszych szans.

Dla niektórych jest to tym bardziej bolesne, że sprawa ta dotyczy jedynie gry w wersji na PC. Na początku tego miesiąca Diablo 3 pojawiło się także na konsolach i tutaj konieczności stałego połączenia z siecią już nie ma. Blizzard tłumaczy to tym, że dla graczy konsolowych byłoby to zdecydowanie bardziej niekomfortowe, a poza tym tego typu działanie zmniejsza integrowanie się ze światem gry.

"W Diablo gra się najlepiej razem z innymi ludźmi. Ponieważ mało osób podłącza swoje konsole do internetu, narodziła się idea, aby zebrać cztery osoby na tej samej kanapie i umożliwić im zabawę. Na PC chcemy jednak dać poczuć graczom, że są częścią większej społeczności Diablo. To jest bardziej bezpieczne środowisko handlowe i społecznościowe. Mamy wiele planów na uatrakcyjnienie gry w sieci."

Czy tego typu argumenty są dla Was wystarczające?

Źródło: polygon, vg247

marketplace

Komentarze

49
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ZubenPL
  Akurat to że blizzard się nie ugnie było pewne od kiedy padł rekord sprzedaży na PC, gracze samo utwierdzili blizzarda swoimi portfelami że nie potrzebują offline.
  22
 • avatar
  Michu55
  he lachy nikomu nie robi... w pyci mam ich gre
  14
 • avatar
  Konto usunięte
  A żeby im się to czkawką odbiło!!!
 • avatar
  Konto usunięte
  Gdyby była wersja offline to sprzedaż by im mocno spadła bo ludzie zaczęli by piracić tylko po to żeby zobaczyć czy warto kupić (a warto ?). Proste :)
 • avatar
  krisk7
  "Na PC chcemy jednak dać poczuć graczom ..." ... widocznie jedyny sposób na Blizzarda, to żeby ktoś im dał poczuć nie kupując ich gier.
 • avatar
  fitgame
  Ale bzdury gość plecie. Od razu mógł powiedzieć, że uważają PC-towców za zgraję złodziei. Ja nie pochwalam polityki Blizzarda. Szczególnie jeśli chodzi o wysokie ceny wolę pograć w inne tytuły niż dać się wyzyskiwać.
 • avatar
  irondick
  No cóż, kiedyś żeby pograć trzeba było tylko grać w zakupiony tytuł. Dziś żeby pograć to trzeba zakupić grę i płacić aby mieć jakiś sensowny wynik.
 • avatar
  leoxxx
  Kupując grę Blizzard byłeś pewny, że dostajesz coś więcej niż grę i nie będziesz zawiedziony.

  Diablo 3 to szrama na reputacji Blizzardu.
 • avatar
  Frexor
  Ja jednak zaliczam się do tej nielicznej grupy osób, dla której DIII się podobało. Oczywiście trzecia cześć nie dorównuje poprzednim, nie będzie to już gra legenda, ale jak za 150zł, to gra dała mi frajdę na kilkaset godzin. Dom aukcyjny w ogóle mi nie przeszkadza, gram dla siebie a nie dla innych, jeśli ktoś potrzebuje za realne pieniądze kupić ekwipunek to jego sprawa, w żaden sposób nie wypływa to na moją rozgrywkę. Ogólnie patrząc przez pryzmat tego, że jest to następna część legendy, to gra mocno rozczarowuje, brakuje jej czegoś. Jednak patrząc na to jako kolejną grę w mojej kolekcji jestem zadowolony z zakupu :)
 • avatar
  StartX_pl
  Z tym upieraniem się przy wyłącznie online - coś mi się kiedyś obiło o uszy, że gra ma wbudowane mechanizmy inwigilacji, że niby jakiś kod był umieszczony w printscrenach czy coś...
  -2
 • avatar
  Konto usunięte
  Potrzeba jest matką wynalazków. Więc jeżeli gra wymaga stałego dostępu to od czego są emulatory serwerów. Co prawda nie grałem w Diablo3 i nie wiem na jakim poziomie są emulatory ale wiem że są.
  -3
 • avatar
  Finear
  jak dla mnie d3 to był 1 h'n's w którego byłem wstanie grac

  reszta mnie odrzucała po godzinie

  i popieram online only wystarczy zobaczyć co dzieje sie na konsolach

  klonowanie itemów generowanie golda itp....
  -5
 • avatar
  desmon
  i bardzo dobrze przynajmniej nie da się obejść zabezpieczeń ta gra ma zarabiać i rozbudowywać się Czekam na dodatek
  -6
 • avatar
  projectdarkstar
  Mając Torchlight 2 i Path Of Exile, po co komu D3?
 • avatar
  QraJr
  Nikt na PC nie da sobie wcisnąć gry na 8h za 200 zł. Prawa jest taka że 95% graczy grę wywaliło prawię od razu po pierwszym przejściu. Obecny online to tylko boty farmiące golda na sprzedaż.