Gry

Dishonored 2 bardziej wymagające od poprzednika

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
17 komentarzy Dyskutuj z nami

Twórcy nie zwlekają i dość szybko dzielą się z graczami kolejnymi informacjami dotyczącymi tego tytułu.

Dishonored 2 gra

Bardzo miłym zaskoczeniem, z jakim mieliśmy do czynienia na targach E3 2015 była zapowiedź Dishonored 2. Twórcy nie zwlekają i dość szybko dzielą się z graczami kolejnymi informacjami dotyczącymi tego tytułu.

Nowością ma być możliwość wcielenia się w jednego z dwóch bohaterów - Corvo lub Emily. Początkowo wybrana postać towarzyszyć będzie graczowi przez całą rozgrywkę i chociaż wielkich kontrowersji to nie wzbudziło, zdecydowano się teraz wyjaśnić dlaczego podjęto taką decyzję.

Fabuła rozpoczynać ma się od dramatycznego wydarzenia, a sami bohaterowie patrzeć będą na świat z zupełnie innej perspektywy. Poza tym otrzymają oni zestaw zupełnie odmiennych mocy, dzięki czemu, aby poznać całą grę, Dishonored 2 wypadałby ukończyć dwa razy.

„Sposób, w jaki zdecydowaliśmy się to rozwiązać jest następujący. Wcielenie się w Emily przez około 20 / 30 minut na początku gry, po których dochodzi do bardzo dramatycznego momentu, w którym można wybrać bohatera. Potem, przez resztę gry, jesteś zamknięty w tym wyborze. To wprawdzie te same misje, ale postacie patrzą na nie z różnej perspektywy i inaczej je komentują.”

Być może zdecydowanie ważniejsza będzie jednak zupełnie inna kwestia. Raphael Colantonio, szef Arkane Studios, zapewnił, iż Dishonored 2 postawi poprzeczkę wyżej niż poprzednik. Ponownie ważne będą elementy skradankowe, ale jeśli zbyt długo czaić będziemy się na jakiegoś przeciwnika, ten może zostać zaalarmowany przez jego towarzyszy.

Brzmi to całkiem optymistycznie, ponieważ nie jest tajemnicą, że niektórzy gracze zarzucali pierwszej odsłonie serii dość niski poziom trudności. Przypominamy, iż Dishonored 2 powstaje z myślą o PC oraz konsolach PlayStation 4Xbox One. Gra zadebiutować ma wiosną przyszłego roku.

Źródło: ign, gametactics

Komentarze

17
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dishonored ma klimat. Czekamy na 2 :)
 • avatar
  Fajnie. Dishonored było super i z pewnością można uznać je za tytuł nieco niedoceniony. Czekam na kontynuację z ogromnymi nadziejami.
 • avatar
  Kupiłem pierwszą część w promocji na Steam i po przejściu byłem w mega szoku bo gra jest naprawdę świetna i klimatyczna. Liczę że dwójka nie zawiedzie.
 • avatar
  Swietny tytul, Arkane Studios robi co trzeba, poprzednia czesc jako jedna z niewielu gier w ktora naprawde mialem ochote zagrac i co rowniez stalo sie rzeczywistoscia. Mysle ze druga odslona da jeszcze wiecej satysfakcji i mocy dla umyslu ktorej potrzeba wielu graczom.
 • avatar
  Czekam na drugą cześć bo jedynka była świetna.
 • avatar
  Pierwsza część była prosta jak budowa cepa, a więc żadna to niespodzianka. Największy plus tej gry to fabuła.
  Jeśli chodzi o "skradanki", to nigdy nie dogoni Hitmana i Splinter Cella.
 • avatar
  Ohoho komuś nie chce się optymalizować gry i już z góry woli się zabezpieczyć przed z*ebką.
  -1
 • avatar
  ...i jak wkoncu z tymi wymaganiami ?
  -15
 • avatar
  ,,dzięki czemu, aby poznać całą grę, Dishonored 2 wypadałby ukończyć dwa razy."
  ja ukończyłem 1 część 3 razy na różne sposoby
  to 2 część ukończę minimum 6 razy , moim zdaniem to jest jedna z najfajniejszych gier w jakie grałem , przeszedłem nawet wszystkie dlc