Konsole do gier

DivX niezadowolone ze współpracy z Microsoftem

przeczytasz w 1 min.

W wywiadzie udzielonym redaktorom serwisu Techradar.com Jérôme Vashist-Rota, założyciel  i jeden z wiceprezesów firmy DivX Inc., przy okazji prezentowania możliwości nowego kodeka oznaczonego numerem 7  wyraził swoje niezadowolenie z dotychczasowej współpracy z Microsoftem. Co ciekawe chodzi tu przede wszystkim o implementacje obsługi DivX na konsoli Xbox 360, a ściślej mówiąc o sposób w jaki została ona przeprowadzona. Otóż okazuje się, że Microsoft, pomimo prowadzonych w 2007 roku rozmów z firmą DivX ostatecznie zdecydował się na implementacje kodeków firm trzecich obsługujących wspomniany wyżej format. Tymczasem koncern Sony już dawno nawiązał ścisłą współpracę z DivX w tej kwestii i w przeciwieństwie do giganta z Redmond posługuje się jej oficjalnym certyfikatem.

Nie oznacza to oczywiście, że Microsoft nie będzie skłonny podjąć takiej współpracy w przyszłości, choć na tą chwile nie wiadomo czy i kiedy to nastąpi. Rota zwrócił uwagę na fakt, iż marka DivX jest obecnie niezwykle silna i tak naprawdę obie firmy tracą na braku oficjalnej certyfikacji urządzenia Microsoftu.

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  nie jestem za bardzo za microshitem ale takie zale ze nie uzyli certyfikowanych kodekow (czyli tym samym nie przelali 7-8 cyfrowej sumy na konto DivX Inc.) sa zwyczajnie dziecinne

  tak jakby duzy sprzedawca (dajmy na to carrefour) mial pretensje do klienta ze ten kupuje u konkurencji (w sklepie za rogiem) pfff...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Podzielam zdanie kolegi. Tak jak mnie nikt nie zmusi do korzystania z Windowsa, tak samo nie rozumiem dlaczego Microsoft miałby korzystać tylko z DivX. Śmieszni są.