Gry

Dobre wieści dla czekających na S.T.A.L.K.E.R. 2

przeczytasz w 2 min.

Chociaż o S.T.A.L.K.E.R. 2 wciąż nie wiadomo szczególnie wiele, gracze mają co do tego tytułu naprawdę spore nadzieje. Najnowsze informacje cieszą, o ile można ufać twórcom na słowo.

Prace nad S.T.A.L.K.E.R. 2 „idą gładko”

Przedstawiciele GSC Game World zapewniają, że prace nad S.T.A.L.K.E.R. 2 „idą gładko”. Dodają przy tym, iż można odnosić to nie tylko do wersji PC, ale również tych na konsole. Za cel wyznaczyli sobie dostarczenie produktu o najwyższej możliwej jakości na każdej platformie, dzięki szybkiemu dyskowi SSD i wyższej mocy obliczeniowej nowej generacji konsol S.T.A.L.K.E.R. 2 ma rozwijać się w pożądanym kierunku.

Póki co trzeba jednak wierzyć na słowo, bo nieco lepszy obraz tego, jak gra wygląda dadzą dopiero fragmenty rozgrywki. Do tej pory zobaczyliśmy jedynie grafiki i krótkie zwiastuny, chociaż ostatni z nich wygenerowano podobno na silniku gry. Co ciekawe, można było zobaczyć go już pod koniec zeszłego roku, ale dopiero teraz został skomentowany. Fani serii mogą dostrzec tu przez ułamek sekundy starego znajomego (prawdopodobnie to Burer).

„Debiutancki zwiastun S.T.A.L.K.E.R. 2 na Xbox Games Showcase skupiał się na atmosferze. Od lipca poczyniliśmy spory postęp przy pracach i zdecydowaliśmy się pójść nieco dalej, udostępniając zapowiedź rozgrywki na silniku gry. Wydaje się, że to niezły sposób na rozpoczęcie nowego roku, prawda?” - Zakhar Bocharov, PR Specialist at GSC Game World

S.T.A.L.K.E.R. 2 z obsługą 4K i wsparciem ray tracingu

Jeśli chodzi o kwestie techniczne to można spodziewać się tutaj obsługi ray tracingu oraz rozdzielczości 4K. W jej kontekście wspomniano PC oraz Xbox Series X. Na Xbox Series S rozdzielczość może być zatem niższa. To pełna lista platform docelowych.

Potwierdzono też coś, co powinno spodobać się osobom korzystającym z usługi Xbox Game Pass. S.T.A.L.K.E.R. 2 ma do niej dołączyć i to już w dniu premiery. Jej data pozostaje jednak zagadką. Nie jest wykluczone, że trzeba będzie poczekać do 2022 roku, tak sugeruje też lista ujawniona ostatnio przez Microsoft, na której S.T.A.L.K.E.R. 2 się nie znalazł.

Źródło: Xbox

Warto zobaczyć również:

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  11
  przede wszystkim nie kupować preorderów, bo to jak pokazuje praktyka źle się kończy.
  • avatar
   ECRYGIGS
   3
   Na Stalkera czekam bardziej niz czekałem na Cyberpunk 2077( nie moje klimaty ).
   • avatar
    KENJI512
    3
    To że silnik gry może obsługiwać Ray Tracing to rozumiem...

    Ale to, że silnik gry w 2021 może obsługiwać 4K to jakaś pomyłka, co najwyżej konsola może obsługiwać 4K w grach... Dla mnie to tylko informacja, że albo będzie cudna optymalizacja na konsole albo będzie kaszana graficzna, aby one uciągnęły to w 4K, ale KONIECZNIE 4K MUSI BYĆ, no bo jak to, next gen i bez 4K ultra hd hiper fps usb?
    • avatar
     Dawid0ss
     3
     Dawać mi tu zaraz tego Stalkera!
     • avatar
      szymcio30
      2
      Z tą rozdzielczością 4K to bym polemizował. W większości tytułów na nowych konsolach jest wykorzystywana rozdzielczość dynamiczna więc to nie ma nic wspólnego z natywnym 4K. Tak samo jak 4K DLSS, ale w tym przypadku mamy mniej rozmazany obraz ze szczegółami, które są niewidoczne przy zastosowaniu tradycyjnego TAA
      • avatar
       kyenphoenix
       1
       Miejmy nadzieję, że oprócz ładnej grafiki skupią się także na gameplayu. Liczę na dużą swobodę w podróżowaniu i misjach oraz na w pełni otwarty świat, w którym npc i potworki przemieszczają się swobodnie pomiędzy lokacjami.
       • avatar
        kalkulatorek
        -4
        Z tego się robi kolejny serial ala Ubi. Ile można ???
        • avatar
         Ziomboy451
         -5
         Jak to na konsolach?miało być tylko na pc i Xbox. O Jezu, o matko
         • avatar
          Philliolena
          0
          Witamy w najlepszym klubie erotycznym - - - Hosset.Com
          • avatar
           Ahura
           0
           Będę grał jak dziki dzik, stare stalkery nie zliczę ile razy ogrywałem
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Zagrałbym jak już wyjdzie o ile wymagania nie będą kosmiczne :D