Wideorejestratory

DOD LS470W: samochodowa kamerka Full HD

przeczytasz w 1 min.

Bardzo dobry sposób na to, by nie paść ofiarą niesłusznych oskarżeń o spowodowanie drogowej kolizji.

Nawet najlepszemu kierowcy może zdarzyć się kolizja – często nie z jego winy. Każde tego typu zdarzenie powoduje stres i dobrze jest mieć przynajmniej pewność, że nie zostanie się niesłusznie oskarżonym o jego spowodowanie. Najlepszym sposobem na to jest mocny dowód, a takim bez wątpienia jest nagranie z samochodowego wideorejestratora. Firma DOD wprowadziła do swojej oferty nowe urządzenie tego typu – model LS470W.

DOD LS470W to kamerka samochodowa umożliwiająca rejestrowanie wideo w jakości Full HD i 30 klatkach na sekundę lub 720p/60fps (w formacie MOV). Wysoką jakość nagrań gwarantować ma sensor Sony Exmor CMOS oraz obiektyw f/1.6. Złożony z 7 soczewek system optyki oddaje również możliwość ustawienia ISO na poziomie 12 800, co przekładać ma się na wyraźny obraz także przy słabych warunkach oświetleniowych (zobacz filmiki). Pole widzenia zaś to 150 stopni. Nagrania zapisywane są na karcie pamięci microSD o pojemności do 32 GB.

DOD LS470W ekran

Aby zapewnić, że „dowód” zostanie zapisany, wideorejestrator wykorzystuje kilka przydatnych mechanizmów. Po pierwsze, automatycznie przestaje nagrywać zaraz po zdarzeniu, aby przypadkowo nie nadpisać obrazu z momentu kolizji. Dodatkowo, rejestrowanie wideo rozpocznie się automatycznie, gdy podczas parkowania wykryty zostanie ruch przed samochodem. Wysokiej jakości moduł GPS gwarantować ma dokładne dane lokalizacyjne, a 2,7-calowy ekran – szybki podgląd.

Wideorejestrator DOD LS470W jest już dostępny w sprzedaży. Jego cena wynosi około 1100 złotych.

Źródło: DOD

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  seliot
  0
  Jakość obrazu z tych kamer jest bardzo fajna, szczególnie to w nocy widać, ale nie widzę za bardzo różnicy między tym modelem a starszym 460W... nowa ma wyższy zakres ISO i o 10 stopni szerszy kąt widzenia. Czy coś mi umknęło?
  • avatar
   kokosnh
   0
   kamerami radzi sobie z kamerami 64GB, wystarczy ją sformatować w urządzeniu ( kamerka zmieni system plików )

   @seliot głównymi zaletami kamerki, jest jasność przysłona 1.6 przy 150° i prędkości 30 fps w FullHD da bardzo jasne nocne filmiki

   co do sensora to nic nie powiem, bo nie mam pojęcia jakiego dokłądnie użyli