Komputery

Donald Trump przeciwko produkcji nowego Maca Pro w Chinach

przeczytasz w 1 min.

Nowy Mac Pro z Chińskiej fabryki? Prezydent Stanów Zjednoczonych odniósł się na Twitterze do wniosku złożonego przez firmę Apple.

Mówi się, że komputery firmy Apple są wyjątkowe pod różnymi względami. Również pod tym, że są produkowane w Stanach Zjednoczonych… przynajmniej jak na razie, bo Apple chciałoby przenieść produkcję swojego najnowszego komputera Mac Pro do Chin. Donald Trump jednak stanowczo odradza takie posunięcie.

Mac Pro 2019 ma wyróżniać się nie tylko lepszą wydajnością i wyglądem tarki dosyć nietypowym wzornictwem, ale też miejscem produkcji – Apple zdecydowało, że składaniem nowego komputera zajmie się firma Quanta Computer z Chin. Tego typu rozwiązanie pozwoliłoby obniżyć koszta produkcji, a tym samym zwiększyć zysk ze sprzedaży sprzętu. Co ważne, ta sama firma już teraz zajmuje się również produkcją laptopów MacBook.

Apple Mac Pro 2019

Kilka tygodni temu Apple złożyło wniosek w Biurze Przedstawiciela Handlowego Stanów Zjednoczonych o wyjątek w naliczaniu cła na import podzespołów (a warto dodać, że między obydwoma państwami trwa wojna handlowa i niedawno Stany Zjednoczone wprowadziły dodatkowy 25% podatek na sprzęt importowany z Chin). Jeżeli wniosek zostałby zaakceptowany, Apple zostałoby zwolnione z owego podatku.

Do sytuacji odniósł się Donald Trump, który na swoim Twitterze skomentował złożony wniosek. Prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiedział, że Apple nie otrzyma zwolnienia z cła, gdy nowy Mac Pro będzie produkowany w Chinach. Jednocześnie zachęcił do produkcji komputera w USA, bez żadnego cła.

A jakie Wy macie zdanie na ten temat? Apple powinien przenieść produkcję do Chin czy pozostać w USA?

Źródło: Twitter @ Donald Trump, TweakTown, 9to5mac

Warto zobaczyć również:

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Podoba mi się gdy Trump bezceremonialnie chwyta największe Amerykańskie korporacje za jaja. Może z poprzednimi rządami i prezydentami łatwiej było się dogadać na zasadach "równy i równiejszy", za to teraz Trump sprowadza niektórych do parteru.
  • avatar
   7
   Też bym wolał, żeby polska firma produkowała swoje rzeczy w Polsce.
   • avatar
    miedzianek
    2
    'tego typu rozwiązanie pozwoliłoby obniżyć koszta produkcji, a tym samym zwiększyć zysk ze sprzedaży sprzętu'

    Czyli kliencie płać dalej kokosy, a my więcej na tym zarobimy!
    • avatar
     brudney
     1
     https://www.news18.com/amp/news/buzz/donald-trump-may-want-to-increase-china-tariffs-yet-these-trump-products-are-made-in-china-2139111.html
     • avatar
      Nie_ma_lipy
      1
      Offtopic>można zmienić kolor czcionki w komentarzach na nieco ciemniejszy?
      • avatar
       musslik
       1
       Mają taką marże na swoich produktach że faktycznie mogli by to tłuc w USA :)
       • avatar
        anemusek
        -1
        Zasadniczo w USA produkowany nigdy nie będzie bo to droższe niż wyprodukowanie go w Chinach i zapłacenie cła. Co najwyżej powstanie w Indiach i Amerykanom wyrośnie kolejny mocarstwowy konkurent i cojones Trumpa jednak zawisną w Azji.
        • avatar
         PrestoEnzo
         -2
         Jeśli zależy im na jakości, to oczywiście, że powinni produkować to w Chinach. Trudno sobie wyobrazić jaka tandeta powstanie w USA, przy takim samym nakładzie finansowym, tak ogólnie mówiąc.
         • avatar
          bodziokrak
          0
          Niejaka firma OSRAM, kiedyś synonim "Made in Germany", obecnie niemal wszystkie produkty są wytwarzane w Chinach. Oczywiście tam można wszystko wykonać nawet bardzo dobrze, pytanie czego oczekuje zleceniodawca, taniej czy lepiej. Osram nie może otworzyć fabryki w niemczech, a dlaczego? Ponieważ nie byłby w stanie spełnić żadnych rygorystycznych norm ekologicznych. Także produkcja w europie czegokolwiek rozbija się o różne bariery nie tylko ekonomiczne, o wiele prościej jest zlecić to komuś i niech się sam martwi.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           zastanawiam się co to za srebrna kaczka na 4rech łapach na fotce :D czyżby pierwszy w historii serwer apple?