Karty graficzne

Konfederacja apeluje o dopłaty do kart graficznych

przeczytasz w 1 min.

Polski rząd co jakiś czas zaskakuje nas ustawami, które (w teorii) mają pomóc najuboższym. Najnowszy pomysł z dopłatą do telewizora jest tutaj wyjątkowo dyskusyjny. Posłowie Konfederacji zaproponowali, aby rząd poszedł o krok dalej...

Chodzi rządowy program dofinansowania do zakupu telewizora lub dekodera, który ruszył kilka dni temu - świadczenie w wysokości 100 zł ma być przyznawane w związku z przejściem na nowy standard nadawania naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T2/HEVC).

Pomysł rządu jest wyjątkowo dyskusyjny, co wykorzystali posłowie Konfederacji.

Konfederacja apeluje o dopłaty do kart graficznych :-)

Artur Dziambor w swoim wystąpieniu w Sejmie zwrócił uwagę na platformę TVP World, której odbiór na komputerze ma wymagać najlepszej karty graficznej. Poseł Konfederacji zasugerował, że w takiej sytuacji rząd powinien zastanowić się właśnie nad dopłatami do kart graficznych. Pojawiły się też pomysły dopłaty do konsoli PlayStation 5 i smartfonów.

Jeśli liczyliście na kilka stówek od rządu do nowego RTX-a lub Radeona, to... niestety musimy Was zmartwić – taki pomysł nie trafi pod obrady Sejmu (mamy nadzieję!). Pomysły Dziambora to oczywista ironia, która ma wyśmiać specyficzne ustawy rządu, często kojarzone z populizmem i rozdawnictwem.

Swoją drogą warto dodać, że ostatnio ceny kart graficznych poszły mocno w dół. Jeśli zastanawiacie się nad zakupem nowego sprzętu, koniecznie zerknijcie do naszego zestawienia najlepszych kart graficznych do grania.

Źródło: Facebook @ Artur E. Dziambor

Komentarze

34
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bankaigoku
  22
  Ktoś w ogóle obejrzał to wystąpienie, czy w pusto piszecie komentarze? Przecież to była jasna szydera i wykpienie kolejnego rozdawnictwa obecnego rządu, a nie prawdziwy wniosek.
  • avatar
   mesjan
   13
   Część komentujących przeczytała tytuł i napisała komentarz. Brawo. Choć samo tytułowanie artykułów w taki sposób to klikbajt który na takim portalu jest żałosny. Niedługo będą tu artykuły że Doda rezygnuje z Firefoksa bo ją futro z lisa gryzie.
   • avatar
    baertus11
    4
    dzięki niektórym partiom prima aprilis w Polsce jest co dnia
    • avatar
     PIRAT_PL
     3
     Kurde w końcu byłby program państwa na który się łapię :D
     Pomarzyć dobra rzecz :P
     • avatar
      gicmo
      3
      To jest artykuł z gatunku - czytam dwa pierwsze zdania i odpuszczam sobie na rzecz przeczytania komentarzy.
      • avatar
       KMBak
       2
       Czytam część tych komentarzy i ręce opadają. Coponiektórym powinnio odebrać prawa obywatelskie lub chociaż skierować na testy IQ. Jesteście tak tępi, że sami myśleć nie potraficie? Co gorsza, nawet czytać ze zrozumieniem chyba też nie? Qrva, nie ma ratunku dla tego świata, póki w demokracji stato baranów ma przewaga na garstką mądrych. :(
       • avatar
        Adrianwo
        1
        Wymordować Konfederatów!!! WSPIERAJĄ ROSYJSKĄ AGRESJĘ NA UKRAINĘ!!!
        • avatar
         Fiona
         0
         Kurde jeszcze 13 nie było a poseł już wesoły. Taka praca to marzenie ;P
         • avatar
          FunkyKoval
          -3
          KONFEDERACJA to banda trolli, oni przylecieli z MARSA i nadal po tylu latach pobytu na Ziemi nie bardzo orientują się w tym co się tutaj dzieje. W sumie 100 zł dopłaty to nie jest zły pomysł, wiele starszych osób ma cąły czas stare TV niekompatybilne z nowymi standardami, za 100 zł można już kupić najtańsze zewnętrzne dekodery DVBT(2) co pozwoli tym osobom nadal używac swoich TV.
          Co do KONFEDERACJI, mam wrażenie, że cały ich "pobyt w Sejmie" to wielka szydera i jakiś żart. Kto ich wybierał nie wiem ale poukładane to oni nie mają w głowach, za te swoje sarkazmy i szydery biorą pieniaze podatników, NIC nie zrobili dla kraju i Polaków, nawet jak było głosowanie w sprawie podwyższenia kwoty wolnej od podatku to byli przeciw. Możecie sobie sprawdzić, ich sprzeciw spowodowany był tym, że oni chcieli bodajże kwoty 31200,00 zł zł a rząd w ustawie zrobił kwotę 30000,00zł. O 1200,00 zł byli przeciw ustawie, czyli gdyby rząd PiS nie miał większości kwota nadal by nie była podwyższona przez fanaberie tych klaunów. Co za brak szacunku do wyborców i Polaków. I to wszystko z naszych podatków, w normalnej firmie to by takiego klauna wywalili na zbity r...j jakby tak pajacował jak oni w Sejmie.
          • avatar
           firefox101
           -4
           Cała ta konfederacja na czele z żydami Mikke, psychicznie chorym Braunem i Bosakiem to putinowskie śmierdzące onuce współfinansowane przez kacapskie służby specjalne...
           • avatar
            K8v8M
            -6
            Ruskie trole i szkodniki.
            • avatar
             Adam524
             -6
             Wydaje mi się że zwróci to uwagę rządu, i obejmą karty graficzne i konsole opłatą reprograficzną
             • avatar
              zack24
              -10
              W du...e niech sobie wsadzą wszystkie dopłaty. Tak wygląda reprezentacja narodu za nasze pieniądze. Robią sobie jaja, przepychają się coraz głupszymi pomysłami, rozdają hajs nierobom, a społeczeństwo za to płaci.
              Brawo! I weź tu w Polandii bądź normalnym!
              • avatar
               studionti
               -10
               Niech wam wasz pan Putin dopłaci w rublach.
               • avatar
                Aquagen
                -12
                W tej Konfederacji to są sami weseli ludzie - gdzie nie pójdą to się z nich śmieją.

                Rozumiem zerowe stawki Vat na podstawowe produkty żywnościowe, leki i produkty higieniczne, ale karty...
                • avatar
                 kamishi
                 -20
                 Od neofaszystów nic nie chcemy.
                 • avatar
                  Gnom_Z_Piany2
                  0
                  rząd proponuje dopłatę 100zł do przystawki dekodera, lub 250zł do nowego telewizora. ale po co kupować telewizor albo taką przystawkę do monitora, od razu trzeba płacić abonament, w 1 wpłacie 260 cośtam zł. jak dla mnie to skok na kasę. zostaję przy youtube i internetowym VOD i streamingach.

                  a co do korwina i konfederacji ............ i podejściu do rosji oraz ich inwazji. sami sobie poczytajcie i wyciągnijcie wnioski.