Drony

DroneHunter X3 - zobacz łowcę dronów w akcji

przeczytasz w 1 min.

Dron, z którym inne drony nie mają szans. DroneHunter X3 tropi i unieszkodliwia latających intruzów.

Drony to świetne zabawki, ale nie wszyscy potrafią się nimi bawić. Drony to też przydatne narzędzia do pracy, ale – znów – nie wszyscy wykorzystują je zgodnie z przeznaczeniem czy prawem. To zaś może prowadzić do niebezpiecznych lub w inny sposób problematycznych sytuacji. Z nimi właśnie uporać się pomaga DroneHunter X3.

„Łowca dronów” to… dron, który ma do swojej dyspozycji zaawansowaną technologią lotu autonomicznego, a przy tym dobrze przemyślaną konstrukcję. Producent przekonuje, że maszyna jest w stanie wyprzedzić i wymanewrować każdego innego bezzałogowca. Jeśli jakiś multicopter łamie prawo, to DroneHunter X3 go tropi i unieszkodliwia, wykorzystując sieć.

Jak wygląda takie polowanie? Odpowiedź przynosi ten nowy film z kanału Luke’a Dormehla, redaktora Digital Trends:

Zgodnie z tym, co sugeruje nazwa, jest to już trzecia generacja DroneHuntera od Fortem Technology – nowy model jest od dwóch do nawet trzech razy szybszy od swoich poprzedników. Ci jak dotąd zaliczyli już ponad 7600 misji i mogą pochwalić się skutecznością przekraczającą 85 proc., a ten nowy powinien tylko ten wskaźnik poprawić.

„Łowcy dronów” znajdują zastosowanie przede wszystkim w miejscach, w których nieproszone bezzałogowce stanowią szczególnie duży problem. Mowa między innymi o lotniskach, granicach państw, budynkach rządowych czy też planach zdjęciowych. Dodajmy, że model z dopiskiem „X3” zadebiutuje w kanale B2B latem 2019 roku.

Źródło: Digital Trends, Fortem Technology

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Q'bot
    1
    Fajna zabawka dla kogoś kto ma świadomość gdzie wykorzystują "Dronehuntera" - kto mieczem wojuje, od miecza ginie - zakładam, że jego śmiegła są równie nieodporne na jego własną siatkę, co konkurencja ;)