Foto

DSLR Trigger: podpórka na ramię ustabilizuje aparaty cyfrowe

przeczytasz w 1 min.

Stabilizacja obrazu to podstawa

Fotografowie silący się na złośliwość lub będący po prostu zazdrośni, nabijają się z małej mobilności posiadaczy cyfrowych lustrzanek noszących ze sobą całą torbę obiektywów i osprzętu. Firmy zajmujące się produkcją akcesoriów liczą jednak na to, że możliwość szybkiego poruszania się nie jest priorytetem ich konsumentów. DSL Triggers tworzy specjalny uchwyt na aparaty o dość sporych gabarytach.

Niejeden miłośnik amatorskiej lub profesjonalnej fotografii wie, że większe przybliżenie oznacza mniejszą stabilność obrazu. W praktyce wartość ogniskowej powinna być odwrotnie proporcjonalna do czasu naświetlania. To zaś wymaga zarówno jasnego obiektywu, jak i często stałego zamocowania aparatu, przykładowo na statywie.

DSLR Trigger uchwyt do lustrzanek

Czasem jednak na rozstawienie statywu nie ma czasu. Z pomocą przychodzą takie "mobilne" podpórki, jak ta prezentowana na poniższym filmie.

Opisywana podpórka jest kompatybilna głównie z aparatami firmy Canon oraz z jednym modelem Nikona. Lista obsługiwanych lustrzanek przedstawia się następująco: 5DMKII, 7D, D-60, T2I, D7000.

Każdy, kto chciałby przełożyć ciężar urządzenia z trzęsących się rąk na barki może stać się posiadaczem różnych wersji opisywanego gadżetu w cenie 69 lub 79 dolarów.


Więcej o aparatach cyfrowych i smartfonach:

Źródło: Ubergizmo

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tjindy
  4
  Niby wszystko na miejscu, cacy i wogóle ale jakoś tak mnie nie przekonuje. Zalatuje amatorszczyzną czy co.. Miałem okazje bawić się ramieniem wspomagającym pod kamerę (z siłownikami i tak dalej) - to było już coś.. a tu? Konstrukcja jak szyny korekcyjne zębów z lat 60`, spust aparatu - nawet się uśmiechnąłem..
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   oj śmiać mi się chce :) ...Pani Karolino, jeśli pani pisze takiego informacje to proszę się najpierw zorientować do czego służy takie urządzenie objaśniając ludziom do czego to służy, bo na pewno nie do robienia zdjęć !!!. Tego typu stabilizatory służą do kręcenia filmów, a połowa ludzi wchodzących na tego NEWSA nie wie do czego to jest przeznaczone.

   Pozdrawiam
   • avatar
    1
    Spojrzałem na zegarek, a tu 21.03 a nie 1.04. Autorka powinna najpierw poczytać do czego służy RIG,a potem pisać taki "News". Do stabilnych zdjęć - statyw (tripod) lub monopod. Do stabilnych ujęć w ruchu filmowcy używają stabilizatorów - Steadycam, Glidecam itd.
    • avatar
     borat1979
     1
     Ktoś tu się potwornie wygłupił pisząc ten artykuł :)

     Teraz już wiem dlaczego autorzy artykułów na tego typu
     portalach nie podpisują się z imienia i nazwiska :)

     Pomnimy już fakt, że to coś z artykułu służy do filmowania a nie fotografowania ale nie ważne. Najbardziej rozwaliło mnie to zdanie:

     "Czasem jednak na rozstawienie statywu nie ma czasu. Z pomocą przychodzą takie "mobilne" podpórki, jak ta prezentowana na poniższym filmie."

     Rozstawianie statywu lub monopodu zajmuje dosłownie 5 sekund. Chciałbym zobaczyć gościa, który składa ten wynalazek szybciej niż mi zajmie wyjęcie statywu z pokrowca i jego rozstawienie.
     • avatar
      Konto usunięte
      -1
      Hmm to już od dawna było chociaż wolę osobiście takie kamery zamocowane w kółku to chyba glide cam się nazywało :D.
      • avatar
       shamoth
       -1
       WOW... zaraz, przecież zenith sniper jest poręczniejszy, z możliwością dociśnięcia do barku a nie oparcia na nim, mniej skomplikowany, ma bardziej zwartą budowę i wygląda dużo lepiej ;]
       • avatar
        Szymon331
        0
        Za te 79$ dostajemy właściwie tylko wstęp do dalszej rozbudowy. Już miesiąc temu się tym interesowałem.

        Lepiej dozbierać trochę i zainwestować w gildecama lup podobne cudo. Jakość ujęć nieporównywalna z tym co osiągniemy opierając DSLR na ramieniu.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Obejrzałem i wciąż nie rozumiem w jaki sposób poprawia to stabilizację, koniec końców i tak wszytko opiera się na stabilności fotografa a nie pokazali aby coś w tym urządzeniu niwelowało bądźby w najmniejszym stopniu drgania wywołane np. poruszeniem reki.
         Jak dla mnie to chyba słaby zamiennik statywu.
         • avatar
          carbo888
          0
          takie konstrukcję wgl. nie stabilizują, to jest okrojona wersja DLSR RIG który służy do rozbudowy lustrzanki o matchbox'a ,followfocus ,dodatkowe zasilanie ,itd. następnie tak złożoną konstrukcję można zamontować na steadycam'ie/glidecam'ie , wtedy to ma sens
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           No fakt. Jakoś dziwnie brzmi ten tekst.

           Przy czym z takiego "stelarzu", korzystałem kilka razy.
           Bardzo wygodne rozwiązanie.
           Ma się wrażenie, że niesie się wygodną naramienną kamerę :)

           Wprawdzie, jak pałętałem się przy kolegach filmujących Canonami (chyba 5D Mark II się zwały),
           to mieli jeszcze kilka wygodniejszych rozwiązań, ale sam taki naramiennik, jest już dość przyjemnym rowiązaniem :)

           A swoją drogą sprawdzę jak się czegoś takiego fotografuje :P
           Tak w ramach testu :D