Oprogramowanie

Dwadzieścia dwa lata z okienkami

przeczytasz w 0 min.

Chyba tylko garstka osób odnotowała, że w zeszłym tygodniu Windowsowi stuknęły 22 lata. Niewiele osób pamięta ten dzień, ale 20 listopada 1985 roku, światło dzienne ujrzała pierwsza edycja Microsoft Windows. Nie ma jednak powodów do obaw, nawet Microsoft uznał, że są ważniejsze rzeczy niż świętowanie. Zapewne w Redmond tematem numer jeden jest łatanie systemu Windows Vista, który nadal pod wieloma względami nie może dorównać swojemu poprzednikowi.

Przypomnijmy, że w 1985 roku, Windows 1.0 (naprawdę 1.1) był tylko dodatkiem do ówczesnego systemu operacyjnego czyli DOSa. Windows 1.0 wymagał 256KB pamięci RAM, systemu MS-DOS 2.0 oraz dwóch stacji dyskietek. Przy tym oferował użytkownikowi dość ograniczoną, a jednak wielozadaniową pracę, dostęp do kilku aplikacji takich jak Windows Paint, Windows Write.


Bill Gates, wówczas jeszcze młody i nie tak doświadczony jak dziś;) zachwalał ten przełomowy produkt określając go „unikalnym środowiskiem dla zaawansowanych użytkowników PCtów, oczekujących większej wydajności”. Niewiele się pod tym względem zmieniło. Dziś Windows to kolos, który jak widać, jest trudny do opanowania nawet przez programistów MS. Mimo problemów z Vistą, na rok 2010 zapowiadana jest nowa, siódma wersja systemu. Co powie wówczas Gates? W nadziei na szybkie i solidne poprawki do Visty, czekam na dzień premiery. Miejmy nadzieję, że na 25-urodziny Windows, ujrzymy coś naprawdę powalającego.

PS. Na zdjęciu możecie ujrzeć specjalny press-kit, który Microsoft rozsyłał mediom zapowiadając odsłonę Windows 1.0.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login