Gry

Dzisiaj ostatni dzień eliminacji turnieju League of Legends

przeczytasz w 1 min.

Polski e-sport ma się dobrze. Żywym tego dowodem jest prężnie rozwijający się projekt Polskiej Ligi Esportowej. 

Dzisiejszy dzień jest ostatnim dniem kwalifikacji, wyłaniającym ostatnią, ósmą drużynę, która wejdzie do fazy zasadniczej turnieju League of Legends.
Znamy już siedem pozostałych drużyn, które maja zagwarantowane miejsce w fazie zasadniczej turnieju. Większość to młodzi zawodnicy, rozwijający skrzydła, ale część graczy nie od dziś jest znana szerszej publiczności. Turniej toczy się o nie byle jaką stawkę, 240 000 PLN! 

Kwalifikacje miały być zakończone już w marcu, ale niespodziewany rozwój wypadków sprawił,że zwolniło się miejsce dla jednego zespołu. Wywołało to nie małe emocje. O przepustkę do fazy spotkań ligowych walczy 8 drużyn: Furious Tigers, HOLOHOLOHOLO, Wykozikowani, Hardstuck Dziadziusie, ESC PRO, Strumienie nad Kamienie, Team DPD i Przystojniaki Marcina. Brzmi swojsko i egzotycznie zarazem.

Przebieg dzisiejszych rozgrywek możecie śledzić na Twitch.tv/esportnow, gdzie Norbert "Disa" Gierczak oraz Łukasz "Leo" Mirek, będą na bieżąco komentować zmagania zespołów od godziny siedemnastej.

Każda z ośmiu drużyn zakwalifikowanych do rundy zasadniczej, rozegra 7 meczy w systemie BO2 . Rozpoczęcie rundy zasadniczej planowane jest na przełom kwietnia i maja,a  rozgrywki mają trwać do końca czerwca. Każde spotkanie jest nagradzane nie tylko gotówką (1200 PLN za zwycięstwo, 600 PLN w przypadku remisu), ale także punktami, które będą stanowić o tym, kto dostanie się do play-offów. 

Na chwilę obecną mamy pewność, że zobaczymy tą siódemkę: Katastrofa Awionetki, Pompa Team, e-MERYCI, AGO GAMING, Digital Paradox, Raz dwa trzy oraz Jasny Gwint.

Z niecierpliwością czekamy na wyłonienie ostatniego zespołu!

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    patol1984
    2
    Jak patrze na tą drużynę to przypomina mi się słynna czwórka siedząca przy stole ;D