Gry

EA wstrzymuje sprzedaż gier w Rosji i na Białorusi

przeczytasz w 1 min.

Electronic Arts oświadczyło, że wstrzymuje sprzedaż swoich produktów w Rosji oraz na Białorusi. Firma planuje dalsze działania w związku z trwającą inwazją na Ukrainę.

EA to kolejna, po CD Project, Microsoft czy Bloober Team, która zawiesza sprzedaż swoich produktów w Rosji oraz na Białorusi. W oświadczeniu firma zaznacza, że jest zszokowana konfliktem i dołącza do wielu głosów na świecie, które wzywają do pokoju oraz zakończenia inwazji.

Podkreśla również, że skupia się obecnie nad bezpieczeństwem osób w regionie, w szczególności współpracowników i partnerów oraz stara się zrozumieć, jak najlepiej może im pomóc.

Podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu sprzedaży naszych gier i zawartości, w tym waluty wirtualnej w Rosji i na Białorusi w czasie, gdy konflikt trwa. W rezultacie nasze gry i zawartość nie będą już dostępne do kupienia w naszym sklepie w regionie Rosji w Origin ani w aplikacji EA.

Jak można przeczytać w komunikacie, Electronic Arts współpracuje z partnerami platformowymi, aby usunąć swoje tytuły z ich sklepów i wstrzymać sprzedaż nowych.

Firma ponadto cały czas analizuje kroki, które dodatkowo może podjąć – będzie informować o dalszych działaniach.

Źródło: ea.com

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  POSTMAN
  5
  Tylko sobie nie myślcie że te wszystkie firmy to takie szlachetne. Rubel warty tyle co papier toaletowy to się nikomu tam nie opłaca sprzedawać i tyle z tej szlachetności.
  • avatar
   piotrze
   4
   Jeszcze powinni im zablokować dostępy do trybów online.
   • avatar
    Goldengecko
    2
    Szkoda mi Białorusinów bo oni są najmniej winni już dawno chcieli wykopać Łukaszenkę tylko się nie dało
    • avatar
     Ciekawski_
     -1
     Wspierania piractwa ciąg dalszy.
     Ja się nie zdziwię, jak Rosyjscy i Białoruscy specjaliści informatyczni nie zaczną w odpowiedzi crakować gier tych firm, aby także na zachodzie zmniejszyć ich sprzedaż. Oczywiście Białorusini i Rosjanie będą piracić bo nie mają wyboru.
     Jedynie producenci gier mogą na tym ruchu stracić.
     • avatar
      GawełPaździeżWyciek
      0
      Jestem czepialski ale z zawodu jesteś "copywriterem" a tytuł napisany w sposób "...w Rosji i na Białorusi" nie brzmi dobrze. Już pominę inne media, które nieustannie popełniają ten sam błąd - na Ukrainie czy na Białorusi.