Ciekawostki

Elon Musk wrzucił mema z polskiego filmu. Internauci nie mieli litości

przeczytasz w 2 min.

Elon Musk udostępnił na posiadanym przez siebie serwisie X mema z polskim akcentem. I się zaczęło.

Reprezentacja Polski co prawda pożegnała się już z Euro 2024, ale w samą porę jeden z najbogatszych ludzi na świecie postanowił popieścić naszą dumę narodową. 

Elon Musk opublikował mema. Polacy zalali go falą pytań

Wspomniany mem to zlepek kadrów z japońskiego anime "Death Note" oraz polskiego filmu "Jak rozpętałem drugą wojnę światową". 

Tytułowy notatnik z anime umożliwia zabicie dowolnej osoby po wpisaniu jej nazwiska. Brzmi łatwo, ale wcale takie nie jest, gdy jesteś Azjatą, a osoba znajdująca się na twoim radarze przedstawia się jako Grzegorz Brzęczyszczykiewicz. 

Polscy internauci nie mieli litości i zalali Elona Muska pytaniami. Chcą wiedzieć, czy miliarder zna pochodzenie tej sceny. Czy oglądał "Jak rozpętałem drugą wojnę światową"? Czy jest miłośnikiem polskiego dziedzictwa kulturowego? Czy zgodzi się przyjąć honorowe obywatelstwo Białegostoku? Czy zakłada skarpetki do sandałów? No dobra - o dwie ostatnie rzeczy chyba - jeszcze - nikt nie pytał, ale mem i tak wywołał wielkie poruszenie wśród polskiej społeczności X. 

Póki co Musk unika odpowiedzi na pytania o znajomość polskiej filmografii. Sam mam ochotę publicznie skrytykować go za unikanie odpowiedzi na pytanie o skarpetki, ale - jak wspomniałem - żadne pytanie o skarpetki nie padło, więc nie ma też powodu do krytyki. 

Mam jednak przekonanie graniczące z pewnością, że miliarder wspomnianego filmu nie oglądał, bo jego znajomość nie jest bowiem wymagana, by dostrzec memiczny potencjał polskich nazwisk. Wspomniana scena z “Jak rozpętałem drugą wojnę światową" z angielskimi napisami ma na YouTubie ponad 186 tys. wyświetleń, a w opisie nie zostało nawet wymienione jej źródło. 

Polskie nazwiska są obiektem dziesiątek memów, gdyż - z punktu widzenia obcokrajowca - wiele z nich wygląda na przypadkowy i trudny do odczytania zlepek liter. 

Tak czy inaczej, dziękujemy ci, Elonie Musku, za popieszczenie naszej dumy narodowej w momencie, w którym Polacy tak bardzo tego potrzebowali. To co, może dasz się jeszcze namówić na te skarpetki?

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  .Alx.
  6
  "Internauci nie mieli litości"
  Skąd taki tytuł o tak pejoratywnym zabarwieniu ?!

  W czasach gdy 95% amerykanów nie pokaże na mapie gdzie leży Polska, Elon wykazał się wiedzą godną pozazdroszczenia, nam to powinno schlebiać...

  ...no może nie tym co się "czują europejczykami", a o własnych korzeniach wolą nie pamiętać.
  • avatar
   andrzejjajko
   2
   Jak dla mnie trochę niezbyt śmieszny żart. Ale spoko. Widocznie Znalazł przypadkiem mema i mu się spodobal
   • avatar
    piomiq
    2
    Tego typu "newsami" potwierdzacie tylko swoją marność.
    No, tak ale przecież liczy się klikalność, a nie merytoryka i jakość.
    • avatar
     xxx.514
     1
     Chcę przypomnieć, że skarpetki do sandałów przybyły do Polski z Japonii. Konkretnie od japońskich samurajów :)
     • avatar
      antytalent
      0
      Strasznie głupi naród ci Polacy. Rozbiory nie wydarzyły się przypadkowo. Dziś też nas rozgrywają jak chcą. Polska utrzymuje siebie i ukrainę, oddaje kpo niemieckiej gospodarce, przyjmuje w ciemno wszystko co każe Bruksela. Zero kręgosłupa. Polska reprezentacja piłki nożnej jest kwintesencją tej narodowej żenady.
      • avatar
       oreonoreon
       -1
       Muskowi peron odjechał parę lat temu. To trumpowy szur. Odpowiednik polskich szczerbatych konfiarzy.
       • avatar
        SerwusX
        0
        Ten mem pochodzi z kilkunastoletniego filmu "Why so serious", którego chyba nawet nie idzie już znaleźć na youtube. Była to składanka przeróbek anime, w jednej z nich Yagami próbuje wpisać do notesu śmierci nazwisko Grzegorza właśnie, a na koniec poddaje się i wpisuje swoje.
        Ten żart wcale nie jest nowy. ;)
        • avatar
         Janisz
         0
         News wakacyjny - sezon ogórkowy - w zasadzie o niczym - trochę dowcipny. A w kometarzach... Co za ludzie... Nadętasy i sztywne kołki z obsesją na swoim punkcie (nie wszyscy oczywiście nawet nie większość, ale ta najgłośniejsza i najbardziej marudna mniejszość z kołkiem w dupie)...

         Witaj!

         Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
         Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

         Połącz konto już teraz.

         Zaloguj przez 1Login