• benchmark.pl
 • Mobile
 • Elon Musk wkurzony na nowy pomysł Apple. Wrzuci iPhone'y do klatki Faradaya
Mobile

Elon Musk wkurzony na nowy pomysł Apple. Wrzuci iPhone'y do klatki Faradaya

przeczytasz w 2 min.

Elon Musk nie jest zwolennikiem najnowszych pomysłów Apple, związanych z wprowadzeniem funkcji opracowanych przez OpenAI. Milioner zagroził, że zabroni wnoszenia takich urządzeń do swoich firm i będzie je umieszczał w klatce Faradaya.

Konferencja Apple WWDC 2024 nie przyniosła zbyt wielu nowości, ale na pewno nie można odmówić jej jednego - producent (w końcu) integruje swoje urządzenia ze sztuczną inteligencją. Apple podjęło współpracę z OpenAI, dzięki czemu system iOS 18 będzie oferować nowe funkcje bazujące na generatywnej AI

Nowe funkcje będą korzystać z ChatGPT, ale będą lepiej zintegrowane z systemem. Przykładowo, użytkownik będzie mógł zadać pytanie Siri, a jeśli asystent uzna, że lepiej sprawdzi się ChatGPT, poprosi o udostępnienie pytania i przedstawienie odpowiedzi.

Nowy pomysł nie wszystkim się spodobał.

Elon Musk zakaże używania urządzeń Apple

Elon Musk ma zastrzeżenia co do prywatności urządzeń, które zostaną połączone z funkcjami OpenAI. Milioner napisał w mediach społecznościowych ostrzeżenie, że taki sprzęt będzie zbanowany w jego firmach (Tesla, SpaceX, Neuralink).

"Jeśli Apple zintegruje OpenAI na poziomie systemu operacyjnego, urządzenia Apple zostaną zbanowane w moich firmach. Jest to niedopuszczalne naruszenie bezpieczeństwa."

Co więcej, wszyscy odwiedzający zakłady będą musieli umieścić sprzęt w klatce Faradaya.

"Odwiedzający będą musieli oddać swoje urządzenia Apple przy drzwiach, gdzie będą one przechowywane w klatce Faradaya"

Co to jest klatka Faradaya?

Klatka Faradaya to konstrukcja z przewodzącego materiału, która blokuje pola elektromagnetyczne, uniemożliwiając przenikanie sygnałów radiowych. W przypadku telefonu komórkowego, umieszczenie go w klatce Faradaya skutecznie uniemożliwiłoby odbieranie i wysyłanie danych, ponieważ sygnały nie mogą przeniknąć przez jej ścianki.

Poszło o prywatność

Musk sugeruje, że funkcje ChatGPT są zintegrowane z systemem operacyjnym, przez co OpenAI może mieć dostęp do osobistych danych. Nie jest to do końca prawdą, bo urządzenie będzie pytać użytkownika o zgodę przez wysłaniem jakichkolwiek pytań do ChatGPT.

Próbował to wytłumaczyć Samowi Pullowi z Sutter Hill Ventures, sugerując, że ChatGPT nie ma dostępu do urządzenia. Musk nie przyjmuje takiego tłumaczenia i napisał: „Więc zostaw to jako aplikację. To bzdury.”

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Trim23
  5
  Jest jeszcze kwestia, że treść każdego zapytania będzie przekazana do OpenAI i Microsoftu, jako głównego wspierającego. Niby drobnostka, ale jakoś mam wątpliwości.
  • avatar
   Wasek
   3
   Ma trochę racji. Integrowanie AI na poziomie systemu operacyjnego sprawia, że czysty telefon wysyła informację nie tylko do Apple ale także do firmy zewnętrznej. Apple zarzekało, że funkcję będą działać lokalnie, ale nie wiem jak to ostatecznie będzie. Użytkownik powinien mieć opcję opt out z OpenAI jeżeli nie chce korzystać z AI, w szczególności jeżeli ma wysyłać zewnętrznie dane. Jeżeli będzie działać lokalnie to nie widzę problemu, aczkolwiek nie do końca chce mi się w to wierzyć.
   • avatar
    Marek1981
    0
    Znając świadomość/inteligencje użytkowników to każdy da pozwól/zapamiętaj. Niestety ale EM ma racje.
    • avatar
     K8v8M
     -7
     Kretyn który dorobił się kasy korzystając z pracy innych i naciągając państwo oraz prywatnych inwestorów na kasę.
     Oczywiście żeby to osiągnąć trzeba było być w jakimś stopniu sprytnym ale bardziej bezwzględnym i bezczelnym.
     Niczego nie odkrył niczego nie wynalazł niczego nie wymyślił.
     Kradł pomysły i pracę innych.
     A jeśli myśli że Android jest jakkolwiek bezpieczniejszy/lepszy niż Apple to jest kretynem do kwadratu.
     Co więcej Apple jest w tym zakresie w tyle.