Oprogramowanie

ESET ma najszybszego antywirusa?

przeczytasz w 2 min.

Niezależna organizacja badawcza AV-Comparatives opublikowała wyniki testów szybkości programów antywirusowych, badając 16 znanych rozwiązań ochronnych. Najszybszym programem antywirusowym okazał się ESET NOD32 Antivirus, zajmując pierwsze miejsca w trzech spośród czterech kategorii testowych.

W ostatnich testach AV-Comparatives sprawdzono 16 najbardziej znanych wśród użytkowników rozwiązań antywirusowych m.in. takich producentów jak: Avast, AVG, ESET, F-Secure, Gdata, Kaspersky, McAfee oraz Symantec. Szybkość aplikacji antywirusowych sprawdzano w czterech kategoriach: obciążenie generowane przy sprawdzaniu plików podczas kopiowania, spowolnienie podczas archiwizacji plików, wpływ na szybkość konwertowania plików np. z DVD do DivX oraz obciążenie podczas startu i zamykania komputera.

Zwycięzcą testu okazał się ESET NOD32 Antivirus wyprzedzając rozwiązania takich firm jak Symantec, McAfee oraz GDATA. Tylko w teście badającym szybkość startu systemu ESET generował od 2 do 10 razy mniejsze obciążenie niż konkurencyjne produkty antywirusowe. Dodatkowo ESET zdobył pierwsze miejsce w najważniejszej dla AV-Comparatives kategorii szybkości kopiowania plików, w minimalny stopniu wpływając na cały proces.

- W ciągu ostatnich dwóch lat ESET NOD32 zdobywał tytuły Najlepszego Programu Antywirusowego dzięki rezultatom osiąganym w wykrywaniu złośliwych programów – powiedział Andreas Clementi, założyciel oraz szef zespołu badawczego AV-Comparatives – Tym razem po raz pierwszy przetestowaliśmy rozwiązania antywirusowe wyłącznie pod kątem wydajności. ESET ukończył testy jako zwycięzca w trzech z czterech możliwych kategorii, pozycjonując się jako dominujący gracz na rynku. ESET w pełni zasłużył na nagrodę Advanced+.

AV-Comparatives jest niezależną organizacją testującą aplikacje antywirusowe. Ostatnie testy przeprowadzane przez AV-Comparatives oparto na metodologii opracowanej przez Andreasa Clementi. Miały one na celu analizę szybkości działania programów antywirusowych. W celu uzyskania miarodajnych wyników testy przeprowadzono na komputerach o identycznych parametrach z zainstalowanym wyłącznie system Windows XP Professional SP3. Każdorazowo po zainstalowaniu aplikacji antywirusowej, a przed przeprowadzeniem testu przeprowadzano defragmentację dysku twardego. Pełna treść raportu znajduje się na stronie: www.av-comparatives.org.

Certyfikacja Advanced+ przyznana rozwiązaniu ESET NOD32 Antivirus potwierdza skuteczność technologii ThreatSense oraz rozwijanego od lat heurystycznego silnika antywirusowego, którego efektywność przewyższa nawet najczęściej aktualizowane programy oparte na bazach sygnatur. Wykorzystanie mechanizmów sztucznej inteligencji sprawia, iż program antywirusowy jest w stanie samodzielnie określić, czy nieznany kod może stanowić zagrożenie. W tym celu ESET NOD32 Antivirus dekoduje i analizuje kod wykonywalny danej aplikacji w czasie rzeczywistym, wykorzystując sztucznie stworzone bezpieczne środowisko. Na podstawie zachowania badanej aplikacji program firmy ESET rozpoznaje i odróżnia pliki bezpieczne od zainfekowanych.

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  deel77
  0
  Korzystam z noda w wersji 64bitowej i jedno mogę powiedzieć: REWELACJA. Wcześniej używałem Avasta, Nortona i MKS. Avast jest nawet dobry (bo darmowy), Nortona dostałem wraz z komputerem i jedyne co polecam z nim zrobić to odinstalować, MKS za bardzo obciążał system.
  • avatar
   chrisu75
   0
   Jak dla mnie NOD32 to totalna porażka.Po dwóch tygodniach używania miałem całego kompa w trojanach i wirusach.Obecnie korzystam z Kaspersky Antivirus 2009 i działa OK. Te wszystkie testy to jedna wielka ściema i mogą je sobie głęboko wsadzić :) Co z tego że NOD super szybko skanuje dysk skoro nie potrafi nic na nim znaleźć :D Niby mało obciąża system haha chyba jak jest nie zainstalowany na kompie :D
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Jak sie ma 486 i wykrzaczony system to sie dziwisz ze obciaza?
    NIE MA lepiej zoptymalizowanego antywirusa na rynku - testowane na wiekszosci obecnych tego typu programow.
    Codo skutecznosci jest niezle - ale mogloby byc lepiej (skuteczniejsza w PRAKTYCE okazuje sie byc Panda).
    I aby niebylo korzystam z wersji z zakupiona licencja zarowno Noda SS i Pandy 09 a nie jakis crackowanych, starych wersji...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Zauważmy że dziś dwurdzeniowce to standard biurowy, szybsze dyski, więcej ramu; nod32 niech sobie ulepsza swoją wydajność, ale chyba pod kątem mini laptopów typu ee pc. Również testy na wykrywalność wirusów są bardzo mało wiarygodne. Co z tego że dany antywirus wykryje dziś wszystckie wirusy, a konkurencyjny nie. Po wynikach testu ten słabszy zostanie poprawiony. Mi KIS 2008 przepuścił trojana, ten uszkodził system. Jedynymi naprawdę skutecznymi i nie spowalniającymi wogóle systemu są nod32 i avg8. (przynajmniej wg mnie), a renomowanego kasperskiego mogą sobie w rzyć wsadzić.
     • avatar
      PrEzi
      0
      AVG jak dla mnie ma zbyt duzo false-positive'ow (oraz ostatnio glosna wpadke z baza wirosow usuwajaca wazny plik systemowy z XP'ka).
      NODa (a raczej - Smart Security) uzywam od dawna i jest rewelacyjny.
      KiS testowalem (kiedys bylem fanem Kaspersky'ego za czasow AVP 3.0-3.5) jednak jak na moj gust obciazenie jest odczuwalne - znacznie bardziej niz w przypadku NODa.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Panie Marcinie Sieradzki. Wprowadza Pan celowo w błąd czytelników portalu.
       Skrócone wyniki testu:
       http://www.av-comparatives.org/seiten/ergebnisse_2008_08.php
       Pełne wyniki testu On-demand comparative z August 2008:
       http://www.av-comparatives.org/seiten/ergebnisse/report19.pdf

       Napisał Pan: "Najszybszym programem antywirusowym okazał się ESET NOD32 Antivirus, zajmując pierwsze miejsca w trzech spośród czterech kategorii testowych."

       Testowe procedury:
       Scanning Speed test, pdf rozdział 7 strona 20, ESET skanuje z prędkością 15.2 MB/s i zajął 4 miejsce, 1 miejsce Symantec 22,2MB/s.


       False Positive/Alarm Test (punkt 6 str. 8:
       1 miejsce McAfee, Microsoft wynik 1
       2. ESET wynik 7

       Detection results over Windows viruses, Macros, Worms and Scripts:
       miejsce 1: GDATA 99,4%
       miejsce 10: ESET 95,4%

       Detection results over Backdoors, Trojans and other malware:
       1. AVIRA 99,2%
       9 EAST 92,7%
       -----------------------

       Podsumowanie w raporcie (punkt 8 str. 21):
       Trzy gwiazdki (ADVANCED+) 8 programów
       Dwie gwaizdki (ADVANCED) 6 programów w tym ESET

       Następny raport "Retrospective/ProActive Test" November 2008 coming soon.

       Nie pracuję dla żadnego producenta oprogramowania anty-vir lub dystrybutora takiego oprogramowania.

       • avatar
        Konto usunięte
        0
        EJJJJJJJJJJJJJJJJJJ!!
        Ale to jest po prostu kłamstwo! Sprawdziłem na oficjalnej stronie AV-Comparatives i wcale nie jest tak jak napisano! Skandal!
        Skuteczność się liczy a nie chińska jakość.