RTV

Co warto widzieć o usługach EVIO eDRM oraz eGO!

przeczytasz w 1 min.

eGO! umożliwia nadawanie treści na urządzenia mobilne, natomiast eDRM pozwala zabezpieczyć przesyłany kontent.

EVIO usługi

W ofercie firmy EVIO Polska pojawiły się dwie nowe usługi dla operatorów kablowych i ISP – eGO! oraz eDRM.

Usługa eGO! to propozycja dla operatorów kablowych i ISP, dzięki której mogą oni nadawać treści TV na urządzenia mobilne – tablety i smartfony z systemem Google Android lub iOS. Strumieniowanie odbywa się zgodnie ze standardem HLS lub MPEG DASH, dzięki czemu dodatkowo jakość treści odbieranej przez użytkownika jest automatycznie dostosowywania do możliwości jego urządzenia i sieci. Nadawanie takie może odbywać się zarówno w zamkniętej sieci operatora, jak i w Internecie.

Firma EVIO Polska w ramach usługi eGO! pozwala także na skorzystanie z dodatkowych funkcji jak np. second screen (automatyczne rozpoznawanie oglądanego kanału na dużym ekranie TV i poszerzenie informacji o nim na urządzeniu mobilnym). Nadawca może również spersonalizować stworzoną aplikację w zakresie zawartości, nazwy oraz ikony. Całości dopełniać ma nieskomplikowana aktywacja usługi przez użytkownika na platformie Twój Tivik dostępnej na dekoderach ADB.

EVIO eGO!

eDRM to z kolei bezkartowy system szyfrowania sygnału TV. Jego zadaniem jest zabezpieczanie treści przesyłanych do abonentów – zarówno kontentu linearnego (telewizja), jak i materiałów na żądanie (VOD). Usługa ta zapewniać ma użytkownikom niczym niezakłócony dostęp do treści na dekoderach, a także urządzeniach mobilnych (typu tablety, smartfony). Rozpowszechnianie tak zabezpieczonych materiałów może odbywać się zarówno poprzez stację czołową EVIO, jak i ze źródeł sygnału należących do operatorów. 

System eDRM nie wymaga użycia karty chipowej, a jedynie dekodera dwukierunkowego (z kanałem zwrotnym IP). Cała usługa jest natomiast świadczona „w chmurze”. Propozycja EVIO Polska to rozwiązanie w otwartym standardzie Marlin DRM, z którego korzystają również takie instytucje, jak IETF czy W3C. 

EVIO eDRM

Usługi mogą się ze sobą łączyć.

Źródło: EVIO Polska

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  .Alx.
  4
  No tak, a ONI natychmiast wprowadzą ABONAMENT !
  Bo nikt już nie powie, że na smartfonach nie ma TV !

  Ja TV od kilku lat NIE OGLĄDAM, szkoda czasu na te zakłamane bzdety ! A niedługo mnie będą zmuszać do płacenia haraczu na ich "misyjną działalność TVP" (czytaj : propaganda + reklamy). Mafia zwana w mediach "rządem" już przygotowała odpowiednią ustawę, obecnie jest opracowywana w sejmie. Wprowadzą, jak dostatecznie wypiorą mózgi społeczeństwu.
  Ćwierćinteligenci jako pierwsi "zrozumieli głęboką konieczność wprowadzenia takich rozwiązań". A niektórym wydaje się, że komuna to historia...
  • avatar
   hex3n
   3
   Wszystkie sieci tel. komórkowej PL przechodzą na LTE to znaczy że taka TV na fot to fajna sprawa, ale 2 giga limitu przy LTE wyczerpie się w kilka godzin... Więc ogólnie pomysł super tylko limity transferu puszczą nas z torbami ;/ zawsze coś...