Internet

Na Facebooku nie będzie reklam kryptowalut

przeczytasz w 1 min.

Kryptowaluty? Reklamy, które je promują, nie będą już wyświetlały się użytkownikom portalu Facebook. Jego właściciele podjęli taką decyzję, aby chronić osoby nieświadome zagrożeń. To kolejny etap „naprawiania” popularnego serwisu.

Facebook kontynuuje swoją „naprawę”. Chce zlikwidować jak najwięcej zagrożeń – od fake newsów, przez hejt i revenge porn, po szkodliwe reklamy. To właśnie ze względu na te ostatnie na Facebooku nie zobaczycie już materiałów promujących kryptowaluty.

Oficjalnie ogłoszono, że zyskujący na popularności temat, jakim są kryptowaluty, będzie eliminowany z Facebooka – przynajmniej tak długo, jak mowa o reklamach. Dlaczego? Ponieważ takie materiały są „często związane z wprowadzającymi w błąd lub złośliwymi praktykami”. 

Już teraz pojawiają się głosy, że właściciele Facebooka przesadzają i karzą kryptowalutową społeczność tylko za to, że nie brakuje oszustów wśród reklamodawców. Społecznościowy gigant uważa jednak, że jest to najlepsze co może zrobić (a możliwe, że w przyszłości zasady będą nieco łagodniejsze).

Z drugiej strony Facebooka krytykują też ci, którzy uważają zakaz za słuszny. Dlaczego? Bo został – ich zdaniem – wprowadzony za późno. Twierdzą nawet, że właściciele serwisu specjalnie tak długo czekali (wszak teraz wartość krytpowalut leci w dół). Tak czy inaczej… 

To kolejne posunięcie firmy mające na celu „naprawę Facebooka”, po zmniejszeniu liczby materiałów od wydawców wyświetlanych w „Aktualnościach” oraz zapowiedzianym niedawno zwiększeniu liczby wiadomości lokalnych.

Źródło: The Next Web, Engadget. Foto: ToffanelloG/Pixabay (CC0)

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Cezarr
  7
  Brawo! Zaraz jedynymi sensownymi reklamami będą reklamy produktów wykupionych lub wprowadzonych na rynek przez cukerberga. Nie wiem po co na siłę z tym walczą. Nie wiem też ile razy można ludziom tłumaczyć, że najpierw jest edukacja, a dopiero potem wchodzenie w temat, a nie odwrotnie, bo potem właśnie są takie cyrki z newsami jakie to są złe piramidy finansowe te kryptowaluty, one są złe i trzeba je zakazać, bo ludzie pieniądze na tym tracą. Poza tym to też mylne spojrzenie, czy wkładając pieniądze do banku na % wkładasz je na tydzień czy miesiąc czy na dłuższy okres czasu? Proszę tylko spojrzeć na to i samemu sobie odpowiedzieć: https://imgur.com/a/v1e4w
  • avatar
   wiktorn86
   2
   Lider sukcesu tego formatu nie może się mylić. Ten pomysł ma niesamowity potencjał. Spekulanci powinni go potraktować jako szansę na rozwój. Zuckerberg dał wszystkim wspaniałą (a przede wszystkim darmową) lekcję mentoringu biznesu. Brzmi ona - guzik mnie obchodzą wasze cudowne interesy jeżeli szkodzą one mojemu.