Internet

Facebook chce wiedzieć dlaczego nie lubisz jego reklam

przeczytasz w 1 min.

Facebook to jedna z największych na świecie firm reklamowych. Ekipa Marka Zuckerberga musi jednak uważać, by nie męczyć swoich użytkowników za bardzo.

Facebook reklamy ukrywanie

Facebook to obecnie jedna z największych na świecie firm reklamowych. Ekipa Marka Zuckerberga musi jednak uważać, aby nie męczyć swoich użytkowników za bardzo. Przekroczenie akceptowalnej granicy nie jest trudne, a już teraz słychać skargi na zbyt duże zagęszczenie reklam odbierających przyjemność z korzystania z portalu.

Właściciele serwisu postanowili dowiedzieć się co najbardziej irytuje nas w reklamach i jakich materiałów nie chcemy oglądać na poszczególnych podstronach Facebooka. Jeśli zatem znajdziemy się w grupie testowej, po ukryciu danej reklamy zostaniemy zapytani o powód, dla którego nie chcemy jej oglądać.

Reklamy, które zostaną oznaczone jako obraźliwe lub niestosowne będą usuwane z Facebooka i powiązanych aplikacji. Algorytm szczególnie weźmie pod uwagę przypadki, gdy na zablokowanie reklamy zdecydują się osoby, które nie robią tego zbyt często. Po co to wszystko? Aby lepiej dostosować reklamy do wymagań użytkowników i tym samym zmniejszyć skalę ich ukrywania.

Facebook reklamy ukrywanie lista

Źródło: TechCrunch

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hex3n
  24
  Jeśli chce wiedzieć, to powinien się z kontaktować z Adblock Plus ;)
  • avatar
   cyferluu
   10
   nie lubię reklam i tyle. Nie lubię też kaszy i ciepłego piwa latem.
   • avatar
    raffal81
    8
    Dlaczego nie lubię reklam ??? a kto lubi ???
    • avatar
     Konto usunięte
     5
     może przydałaby się opcja w ogóle nie chcę widzieć żadnych reklam. Na 1000 reklam znajdzie się jedna w miarę ciekawa albo fajna reszta to spam który powinien w ogóle nie powstawać albo od razu znaleźć się w koszu. Nie chcę reklam i mam nadzieję że kiedyś ktoś to uszanuje. Tak samo jak wielu wciskanych mi na sile udogodnień które tak naprawdę rujnują doszczętnie użyteczność i przyjemność z korzystania z wielu programów, gier, produktów, filmów itp. może jak by producenci posłuchali się w końcu tego co mówią kliencie a nie tego co wymyślają marketingowcy to skorzystalibyśmy na tym wszyscy.

     W TV chce zaje....go obrazu, nie interesują mnie dodatki w postaci nie działających przeglądarek, obsługi gestami itp.
     w amplitunerach i kolumnach chce dobrego dźwięku w portalach informacji a nie zajawek i tytułów w stylu "Niewiarygodne, Gdy otworzyła drzwi..." tak samo w portalach społecznościowych chce kontaktu z innymi a nie z reklamami i nieusuwalnymi proponowanymi postami, nachalnymi reklamami itd.

     • avatar
      Sancho
      3
      A to na fb są reklamy ? Jednak Adblock to dobry i posłuszny programik :D
      • avatar
       Konto usunięte
       2
       Czyli w zasadzie nic się nie zmieni tylko bardziej ukierunkowane...
       Mnie najbardziej w nich irytuje:
       - nachalnosc
       - ich ilosc
       - powtarzalność tego samego
       • avatar
        AndreoKomp
        2
        To na facebooku są reklamy... pierwsze słyszę :D Adblock Plus :))
        • avatar
         Dragonik
         1
         CZemu nie lubię jego reklam? bo nie mam konta na tym szmatławcu heheheehehe
         • avatar
          Konto usunięte
          1
          Jestes kurwa zjebem
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Dla mnie to pomysł trafiony w 10. Zamiast zbierać informacje o tym co zamykam i analizować dane, system może wielokrotnie szybciej nauczyć się co mnie interesuje, a co nie. Na chwilę obecną rzadko widzę już reklamę, czegoś co i tak nie stanie się przedmiotem moich zakupów. Przyszłość rysuje się całkiem przyjemnie - już niedługo reklama będzie formą newsa, a nie nudnym i irytującym elementem strony zasłaniającym treść :)
           • avatar
            mazmazik
            0
            fejsbuk chce wszystko wiedzieć