Internet

Facebook sam rozpozna nas na zdjęciach

przeczytasz w 1 min.

Choć niektórzy z naszych czytelników lubią czasem ponarzekać, podejrzewając Apple, Google, Microsoft czy Facebooka o najgorsze, tym razem ich obawy rzeczywiście mogą być uzasadnione.

Największy portal społecznościowy na świecie testuje bowiem nową technologię, którą planuje wykorzystać między innymi w systemie oznaczania zdjęć z naszymi znajomymi. Otóż Facebook uczy się... rozpoznawać twarze swoich użytkowników! Dotychczas najpierw musieliśmy samodzielnie odnaleźć interesującą nas fotografię, oznaczyć odpowiednią strefę zdjęcia i przypisać ją do jednej ze znajomych osób.

Całe rozwiązanie miałoby przypominać technologie już od pewnego czasu używane w kamerach cyfrowych czy na przykład netbookach, które analizując pewne typowe dla naszej twarzy elementy są w stanie niemal bezbłędnie rozpoznać użytkownika. Niestety - pomyłki cały czas się zdarzają, a technologia do tej pory wydawała się być raczej zapowiedzią bliskiej przyszłości.

Facebook najwyraźniej postanowił nieco szybciej skorzystać z powyższego rozwiązania. Portal rozpoznający nas - niczym starych znajomych - na fotce z wakacji? XXI wiek w pełnej krasie! A jak zapewnia product manager serwisu - to dopiero początek zmian związanych z oznaczaniem fotografii i "rozpoznającej" technologii. Może już wkrótce logowanie do Facebooka byłoby możliwe tylko po tym, jak kamera internetowa przeskanuje naszą twarz? To akurat mogłoby być przydatne!

Źródło: Telegraph

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  oczywiście za jakiś czas można się też spodziewać na nk ;/
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Witamy w 1984. I to z wlasnej woli. Ale jak ktos lubi... Pozniej bedzie zalowac, ale coz - to sie nazywa selekcja naturalna.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Dobrze że mnie tam nie ma...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Google uczy się jak maskować twarze, szanuje prywatność a ci chcą rozpoznawać twarze. Kurcze mam nadzieję, że im się nie uda :P
     • avatar
      belker
      0
      mam nadzieje że będzie mnie rozpoznawać jako jakąś znaną persone ;P

      a tak na poważnie zbędny bajer no ale niech sobie testują...
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Tak jak Tom Cruise wchodził do sklepu w Raporcie Mniejszości... a od razu go system rozpoznawał, i szukał ciuchów o odpowiednim rozmiarze.

       Mogłoby tak być i u nas. Wreszcie odpadłby problem kupowania ubrać, czy też zamiast błądzić w markecie, szukając gdzie oni znowu przenieśli towary, od razu pokazywałaby się ścieżka do tego, co zwykle kupujemy.

       Ja jestem za. Oczywiście wszyscy zwolennicy spisków i takich tam, będą piszczeć ze strachu i ciskać proroctwami. Ale ja uważam, że technologia jest po to, by nam życie utrudnić. A jak ktoś chce biegać w kapelutku z cynfolii, to proszę bardzo :)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Z tym logowanie przez kamerkę to nie najlepszy pomysł, gdyż ktoś druknie sobie naszą fotkę z Facebooka i loguję się na nasze konto.
        • avatar
         Bartek Żak
         0
         "włam na niezabezpieczone sieci" he? Może się nie znam, ale nie ma czegoś takiego. Jak ktoś ma niezabezpieczoną sieć, to jego problem.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          "Może już wkrótce logowanie do Facebooka byłoby możliwe tylko po tym, jak kamera internetowa przeskanuje naszą twarz? To akurat mogłoby być przydatne!"
          bardzo przydatne, zwłaszcza w przypadku komputerów bez kamery internetowej...