Ciekawostki

Trygonometria jak koszmar. Facebook dba o zdrowie psychiczne maturzystów

przeczytasz w 2 min.

O algorytmach Facebooka nie każdy ma dobre zdanie. Jednak trzeba przyznać, że dbają o to, aby do użytkowników nie docierały treści drastyczne.

Treści drastyczne w social mediach

Na fanpage’u Programista płakał jak commitował można znaleźć zdjęcie, które jest zasłonięte ostrzeżeniem o treściach drastycznych. Niby nic specjalnego, w końcu przyzwyczailiśmy się już do takich widoków w mediach społecznościowych. Co więcej, ten system jest potrzebny, ponieważ ludzie naprawdę wszystko wrzucają do Internetu i szeroko udostępniają treści, które nie każdy z nas ma ochotę oglądać przy śniadaniu.

Jednak w tym przypadku, po kliknięciu przycisku zobacz zdjęcie (bo chyba każdy kliknie, prawda?), można się nieźle zdziwić.

Facebook uznał, że matematyka jest okrutna

Sami zdecydujcie: czy poniższe zdjęcie zawiera okrutne lub niestosowne treści? Po kliknięciu i przejściu na Facebooka okazuje się, że tak.

Internauci w komentarzach próbują rozgryźć jak do tego doszło. Owszem, dla wielu osób trygonometria może nie być najulubieńszym działem matematyki. Ale wykresy sinusa i cosinusa uznane za drastyczne przez algorytm?

Najpopularniejszą hipotezą jest możliwość odniesienia się do zamachu na World Trade Center, który mógł być rozpoznany na tym zdjęciu (sin i cos jako budynki, linie a i b jako samolot). Bardzo możliwe. Na Facebooku można znaleźć grupy zrzeszające ludzi udostępniających podobne zdjęcia, które mają szansę być automatycznie zablokowane, choć nie powinny. Oczywiście pojawiła się też opinia, że przecież algorytmy uczą się od ludzi, a dla większości takie wykresy są zwyczajnie przerażające.

Ta sytuacja nie jest nowinką, bo zdjęcie udostępniono z innego profilu, na którym znalazło się we wrześniu 2019 roku. Skoro od tamtego czasu nic nie poprawiono, to może jednak algorytm działa poprawnie i treści zawierające wykresy trygonometryczne powinny być oznaczane jako okrutne. Zgadzacie się? ;)

Źródło: @Programista płakał jak commitował (Facebook)

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lukasxxz
  13
  Może nie do końca przypadek, bo różni lewaccy szaleńcy postulują aby nie uczyć dzieci matematyki bo jest dla nich stresująca.
  • avatar
   dr Cox
   9
   Bzdura, przecież wszyscy wiedzą, że sinus to cycki, a nie żadne wieże :D
   • avatar
    BariGT
    7
    Ogólnie w postepowej lewackiej hameryce matematyka zmierza do punktu gdzie każda odpowiedz jest poprawna bo inaczej to dyskryminacja. Jak wiadomo od wieków narodem idiotów łatwiej rządzić. Nie ma przypadków
    • avatar
     Dekard
     3
     Facebook najlepiej zadba o zdrowie psychiczne maturzystów gdy się wyłączy
     • avatar
      grizzly
      1
      Słyszałem wypowiedź jakiejś osoby żeńskiej (feministki) która mówiła, że matematyka jest faszystowska.
      • avatar
       Gnom_Z_Piany2
       1
       fejsbók też wycina posty, w których zachwala się bambusowe meble, parkiety, blaty :) czemu używacie tej zarazy?
       • avatar
        BananPimpka
        -19
        Gigantyczna inflacja s Polsce i na swiecie sprawi w tym roku największy w historii świata krach finansowy! Banki zablokują konta zwykłym obywatelom staną się nie wypłacalne! Ale możesz się zabezpieczyć i zarobic ogromne pieniądze dzięki handlowi kryptowalut które będzie trzymał na zewnętrznych portfelach do których tylko ty masz dostęp!
        Zarejestruj się w aplikacji Crypto com i użyj mojego linka polecającego a otrzymasz az 25$ w kryptowalucie Cro!
        Zacznij zarabiać już dzis ogromne pieniądze a inflacja, drożyzna i banki nie będą już miały wpływu na twoje pieniądze!!!
        jjey2xxs9c
        • avatar
         Adrianwo
         0
         Zabić Marka Zuckerberga!!! Jego skóra jest smaczniejsza od mięsa zwierzęcego!!!