Internet

Kamień milowy Facebooka - miliard użytkowników zalogowanych w ciągu doby

przeczytasz w 1 min.

W tym tygodniu Facebook osiągnął coś, o czym wielu może tylko pomarzyć.

Facebook smartfon

W tym tygodniu Facebook osiągnął coś, o czym wielu może tylko pomarzyć. W tym samym dniu z portalu społecznościowego korzystało miliard osób na całym świecie.

Na Facebooku zalogowanych jest każdego dnia średnio kilkaset milionów osób. Od 2012 roku natomiast portal Marka Zuckerberga może pochwalić się ponad miliardem aktywnych użytkowników. Teraz po raz pierwszy w historii jednak miliard osób odwiedził Facebooka w ciągu jednej doby.

„Kiedy mówimy o pieniądzach, używamy średnich liczb. Ta sytuacja jest jednak inna. Po raz pierwszy osiągnęliśmy taki wynik. A to dopiero początek drogi, której celem jest połączenie całego świata” – skomentował swój kamień milowy dyrektor generalny, Mark Zucekrberg.

Obecnie na Ziemi żyje około 7,3 miliarda ludzi. Zuckerberg sugeruje, że oznacza to, że średnio 1 na 7 mieszkańców naszej planety skorzystał w miniony poniedziałek z Facebooka. Pewnie powinniśmy to potraktować z lekkim przymrużeniem oka, ale trzeba przyznać, że brzmi to co najmniej imponująco. Ekipa nie odmówiła sobie też stworzenia z tej okazji filmiku. Możecie go obejrzeć poniżej:

Źródło: SlashGear

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  TheEquinoxe
  11
  Można Facebooka lubić lub też nie ale jedno trzeba przyznać - taki wynik robi wrażenie.
  • avatar
   Nullmaruzero
   5
   I pomyśleć że ludzie prędzej uwierzą że jestem Żydem-antysemitą z Kalifatu niż że nie mam na fejsie konta. Nic dziwnego skoro operują na takich liczbach :D Robi wrażenie.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    A ile z tego to boty ktory po prostu Lubia coś tylko za pieniądze