Gry komputerowe

Fani tworzą Knights of the Old Republic na Unreal Engine 4 - za darmo

przeczytasz w 1 min.

Projekt Apeiron zakłada nie tylko poprawienie oprawy wizualnej, ale też wprowadzenie wielu nowych misji, lokacji i przedmiotów.

KOTOR: Apeiron

Dla wielu to wciąż wydana w 2003 roku Star Wars: Knights of the Old Republic pozostaje najlepszą grą osadzoną w gwiezdnowojennym uniwersum. Jeśli wy też tak uważacie, to mamy dla was świetną wiadomość. Ekipa niezależnego studia Poem pracuje nad odświeżoną wersją tego tytułu.

Projekt nosi tytuł Knights of the Old Republic: Apeiron. Ze względu na brak praw do marki, „Star Wars” musiało zniknąć, ale twórcy ze studia Poem zapewniają, że duch (i treść) Gwiezdnych Wojen zdecydowanie tu zostanie. Co zatem się zmieni?

Przede wszystkim upiększeniu ulegnie oprawa wizualna. Fanowski projekt zakłada całkowite odtworzenie świata gry na silniku Unreal Engine 4. Zmodyfikowany (a właściwie dostosowany do współczesnych standardów) zostanie też interfejs użytkownika.

Studio Poem zamierza również wzbogacić dwunastolatka o nowe treści. Gracze mogą ponoć liczyć na nowe światy, bohaterów, bronie i ekwipunek, a nawet zupełnie nowe misje. Apeiron nie będzie więc tylko odświeżeniem.

Głównym problemem w przypadku fanowskich projektów jest to, że przeważnie mają z nimi problemy właściciele marek. Nie inaczej jest tym razem. Firmie LucasArts i samemu Disneyowi podobno nie bardzo spodobał się pomysł ekipy Poem.

Czy projekt zginie? Poem twierdzi, że nie. Na oficjalnej stronie znajdujemy bowiem następujące oświadczenie: „Ze względu na to, że prawa do gry wciąż należą do Disneya, możemy stworzyć grę, ale nie możemy jej sprzedawać. Dlatego całość dostępna będzie zupełnie za darmo!”.

Na razie to wszystko co wiemy. Co o tym myślicie?

Źródło: ApeironGame, Eurogamer

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kombajn
  3
  Ja myślę że właśnie powstaje remake jednej z najlepszych gier w historii branży. Co z tego wyjdzie zobaczymy. Na ich twiterze jest masa screenów do oglądnięcia. Zapowiada się bosko.
  https://twitter.com/apeiron_kotor

  Jedyna informacja jaka znalazłem na temat postępu prac:
  "How far are you into the project?
  We are in mostly static mesh phases across the board, BP's and C++ code for some levels and hero characters have been done but we are still very much so in "Alpha""

  Może ktoś obeznany z procesem tworzenia gry powie czy to bardzo bardzo wczesna faza czy może już bardziej zaawansowana.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Oby gra nie doczekała się pay to win :P
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    "Fani tworzą Knights of the Old Republic na Unreal Engine 4 - za darmo"

    Za darmo tworzą? Co w tym dziwnego skoro to fanowski projekt? Tytuł jest słabo skonstruowany bo nie za darmo tworzą, ale za darmo udostępnią.
    • avatar
     Blashix
     -2
     Fajnie.
     • avatar
      mastah84
      0
      Przyjdzie w odpowiednim momencie Disney/Lucas i każe projekt zamknąć z powodu braku licencji (już zniknął prefix Star Wars) i oczywistych zapożyczeń i smaczków z marki. Nie zrobili tego do tej pory, ponieważ liczą na pozytywny PR dla całej marki Star Wars. Jasne jak 2x2.