Gry

Wirtualni farmerzy, jest nas już 100 tysięcy

przeczytasz w 1 min.

Można się z serii Farming Simulator śmiać. Gdy jednak przychodzi do przejrzenia wyników popularności, to co poniektórym może zrzednąć mina.

Farming Simulator 15

Można się z serii Farming Simulator śmiać. Gdy jednak przychodzi do przejrzenia wyników popularności, to co poniektórym może zrzednąć mina. Okazuje się bowiem, że tegoroczna odsłona oznaczona numerkiem „15” znalazła się w czołówce najpopularniejszych gier jesieni 2014 – w ciągu miesiąca od swojej premiery znalazła ponad 30 tysięcy nabywców.

Według danych przedstawionych przez GIANTS Software oraz CDP, w Polsce mamy już przeszło 100 tysięcy wirtualnych farmerów, aktywnie zagrywających się w produkcje z serii Farming Simulator. Na całym świecie sprzedało się już natomiast więcej niż 5 milionów egzemplarzy. To tylko pokazuje, że zainteresowanie tym tytułem zdecydowanie nie należy do najmniejszych.

„Rekordowa sprzedaż Farming Simulator 2015 to dla nas dowód na coraz większe zainteresowanie grami z gatunku symulacji oraz potwierdzenie najwyższej jakości produktu jaki oferuje studio Giants. Rekordowo dużo fanów Farming Simulator 15 nabyło również swoją grę w wersji cyfrowej, dostępnej na cdp.pl” – powiedział Michał Gembicki, dyrektor generalny CDP.

Farming Simulator 15 infografika

Źródło: CDP

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  9
  50% trafiło do Ministerstwa Rolnictwa, 20% wykupił PSL, pozostałe trafiły do Urzędów Skarbowych celem edukacji pracowników w farmieniu obywateli. ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   W takim razie wszystkim polskim farmerom polecam wesprzeć produkcję polskiego studia, która miała premierę......... wczoraj
   https://www.facebook.com/pages/Symulator-Farmy-2015/301182346742868?fref=ts
   Im konkurencja większa tym lepiej bo ostatnia wersja farming simulator to jak dla mnie skok producentów na kasę.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    A ludzie dalej gloduja, tak ich praca paluszkami na marne idzie jak nic. Nie ma to jak stary dobry szpadel i grabie.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     "Symulator" to za mocne określenie dla tego czegoś. Tolerancja to największa krzywda jakom można głupiemu człowiekowi wyrządzić ja osobiście jak nawiedzą mnie owi "hardcorowi rolnicy" pokazuje im że świat jest piękny że gry wyglądają ładnie mają fizykę i coś się w nich dzieje ciekawego. Nasze postrzeganie świata dział na zasadzie kontrastu wystarczy pokazać takiemu hardcorowi crysisa 3 i jego świat jest zburzony.
     • avatar
      PIRAT_PL
      0
      No grałem już w pełno gierek podobnych do Farminga lecz ten tytuł nie ma w sobie równych a wydanie 15 jest o wiele lepsze od poprzedniej 13 no jak wiadomo gra ma swoje bolączki (jak to w grach bywa) nie mniej gdy w weekend złapie się więcej czasu to warto pograć bo czas przy tej gierce leci jak woda.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Jestem pewien, że żaden rolnik, czy osoba pracująca w polu nie gra w coś takiego, bo wie że praca w polu to harówka, na plony trzeba czekać bardzo długo, a kupienie traktora, kombajnu czy innych rzeczy nie przychodzi tak łatwo jak w grach.
       Tym samym wiedzą, że te symulatory, to o kant dupy rozbić.
       Grają w nie chyba dzieci, które nigdy w polu nie były.
       Ja nie mówię, że trzeba być od razu "wieśniakiem". Wystarczy mieć działkę na obrzeżach miasta by się przekonać, że zbieranie marchewek, ogórków czy innych rzeczy to nie jest "ot tak", a w ziemi nie rosną tylko marchewki, bo jeszcze chwasty, których trzeba się pozbyć.