Ciekawostki

Taki film o Międzynarodowej Stacji Kosmicznej może nakręcić prawie każdy

przeczytasz w 1 min.

Wystarczy skorzystać z publicznie dostępnych obrazów

ISS kadr z filmu

Prawie każdy, gdyż ważny jest tu talent artystyczny, a również dostępność do wydajnego sprzętuoprogramowania. Jednak najważniejsze, czyli źródło materiałów, które można wykorzystać do nagrania, jest całkowicie publiczne. Wystarczy pobrać wybrane lub wszystkie (to jednak już setki GB) obrazy i zabrać się za montaż. Takiego zadania podjął się Dimitry Pisanko, którego dzieło możecie obejrzeć poniżej.

Film zrealizowano za pomocą aplikacji Adobe Premiere Pro i After Effects. Jako źródło posłużyła baza, pobranych z witryny NASA, 95623 zdjęć o objętości 109 GB. Z wyselekcjonowanych około 6000 kadrów powstał poklatkowy  film w rozdzielczości 4K niezwykle atrakcyjnie demonstrujący Międzynarodową Stację Kosmiczną i Ziemię widzianą z jej pokładu.

Witrynę EOL warto odwiedzić nawet jeśli nie czujemy, że płynie w nas krew producenta filmowego. Można tam znaleźć tysiące niezwykłych zdjęć naszej planety, wykonanych w bardzo ciekawych momentach. Przykładem jest poniższe zdjęcie, które pokazuje wylew Wisły w 2010 roku i związaną z tym powódź w okolicach Sandomierza.

Źródło: DYIPhotography

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gumol
  1
  To zdjęcie Wisły jest niesamowite. Daje do myślenia. Nie mieszkam na terenie zalewowym, więc nie zdawałem sobie nawet sprawy jaka jest skala takiego kataklizmu. W mediach przewija się wiele zdjęć, ale rzadko kiedy z tej perspektywy.
  • avatar
   Balrogos
   0
   Ehh co chwila buforuje YT nie jest przystosowane do internetu szybszego niz chyba 20 mbit