Internet

Firefox przeskanuje twoją historię, by lepiej dopasować reklamy

przeczytasz w 1 min.

Za pośrednictwem swojego bloga fundacja ogłosiła dziś narzędzie Suggested Tiles.

Firefox Suggested Tiles

W dzisiejszym świecie z reklamami mamy do czynienia na każdym kroku. Od jakiegoś czasu są też one czymś zupełnie normalnym w przeglądarce Firefox. Okazuje się, że Mozilla ma jednak znacznie szersze plany. Za pośrednictwem swojego bloga fundacja ogłosiła dziś narzędzie Suggested Tiles.

Po wprowadzeniu Suggested Tiles odpowiednie algorytmy w przeglądarce Firefox będą analizowały historię przeglądania i nawyki użytkownika, dzięki czemu (lub: przez co) po włączeniu nowej karty obok najczęściej odwiedzanych stron pojawią się też dopasowane do nas reklamy sugerowane witryny.

Boicie się o swoją prywatność? Cóż, Mozilla ogłosiła za pośrednictwem swojego bloga, że narzędzie nie będzie udostępniało żadnych informacji dotyczących naszych preferencji reklamodawcom i innym firmom trzecim. Jeśli jednak nie wierzycie w te zapewnienia lub po prostu nie życzycie sobie takich „sugestii”, opcję tę będzie można w prosty sposób wyłączyć.

Nowa funkcja będzie więc niepisaną, partnerską umową pomiędzy dostawcą bezpłatnej przeglądarki, a jej użytkownikami. Możemy pomóc, ale do niczego nie będziemy zmuszani. Suggested Tiles pojawią się w wersji beta Firefoksa już wkrótce, a w wydaniu finalnym – latem tego roku.

Źródło: Mozilla Blog, Neowin

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  legoras
  8
  A niech sobie skanują i robią co chcą.. adblock'a plus, , adblock popup, anti-adblock'a nie usune ;]
  • avatar
   mightyelk
   3
   Personalizowane reklamy to jest to czego brakuje mi w przeglądarce...
   • avatar
    nilhus
    2
    A ublock się sprzeda jak się na niego przerzucą :)
    A co do wyłączenia to zapewne nawet nie zauważymy kiedy ta funkcja przestanie istnieć albo się zmieni i znowu będziemy podglądani
    • avatar
     Hedrox
     1
     Personalizowane reklamy już są przecież z cookies. W sumie wolę takie niż ciągle podpaski i proszki do prania. Tak dostaję reklamy o sprzęcie komputerowym lub o grach. Da się to znieść, gdy wiem, że strona utrzymuje się tylko z reklam. ABP używam, ale wyłączone mam na niektórych stronkach.
     • avatar
      kamil112234
      1
      Jak da się wyłączyć to dobrze. Cieszę się, że nie narzucają tak jak pewna firma kafelek tylko dają możliwość WYBORU