Karty graficzne

3dfx wraca na rynek? Chcą produkować karty graficzne, ale też... smartfony i telewizory

przeczytasz w 2 min.

Marka 3dfx wraca na rynek? Ostatnia wiadomość wywołała burzę w branżowych mediach, ale przy okazji wzbudziła sporo wątpliwości wśród fanów. Okazuje się, że sprawa ma swój dalszy bieg, bo w mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie rzekomych właścicieli marki.

Kilka dni temu pisaliśmy o tajemniczej wiadomości na profilu 3dfx Interactive, która zapowiadała powrót marki 3dfx – producenta legendarnych kart graficznych Voodoo. Deklaracje wzbudziły u nas sporą wątpliwość, ale profil idzie w zaparte i publikuje kolejne informacje.

3dfx wraca na rynek? Jest oświadczenie nowych właścicieli marki

Na profilu 3dfx Interactive pojawiło się oświadczenie na temat powrotu marki 3dfx.

Według przedstawionych informacji, firma inwestycyjna Jansen Products z San Francisco z dniem 23 lipca nabyła aktywa 3dfx Interactive i jest w trakcie rejestracji znaku towarowego „3dfx”. Jansen Products planuje pod nową marką wydawać karty graficzne, a także inne produkty, takie jak: smartfony, telewizory smart czy systemy dźwiękowe.

3dfx troluje fanów?

Przedstawione oświadczenie na pierwszy rzut oka wygląda wiarygodnie, ale po głębszej analizie mamy poważne wątpliwości, czy na pewno przedstawia prawdziwe informacje. W sieci nie znajdziemy żadnych danych na temat firmy inwestycyjnej Jansen Products. Mało tego! Jej nazwa jest dziwnie podobna do Jensen – imienia założyciela Nvidii (firmy, która w 2002 roku wykupiła 3dfx Interactive). Dziwi tutaj jednak brak reakcji właśnie ze strony Nvidii, do której powinny należeć aktywa 3dfx.

Co to oznacza? Stawiamy dolary przeciwko orzechom, że firma 3dfx tak naprawdę nie wróci na rynek, a profil 3dfx Interactive tylko ma na celu trolowanie fanów. Czy tak się stanie? Wszystkiego mamy się dowiedzieć już jutro, bo – PODOBNO – wtedy marka ogłosi szczegóły na temat powrotu na rynek. Nie wiemy jak Wy, ale my nie możemy się doczekać.

Źródło: Twitter @ 3dfx Interactive

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  levusek1992
  18
  Będą robić sprzęt jak manta, kruger&matz i inne dziadostwa. Czyli chińczyk naklei logo i będzie git
  • avatar
   soulburner
   9
   Gdyby to miał być "prawdziwy" powrót, czyli opracowywanie i produkcja własnych układów graficznych, to by to było ciekawe. Jeśli jednak ma to skończyć się na ofertach typu "3dfx Geforce RTX 3060", to jaki w tym sens? Młodsi gracze nie wiedzą co to 3dfx, więc nazwa ich nie przyciągnie, a starsi by chcieli nowe Voodoo.
   • avatar
    xbk123
    4
    Zobaczymy co z tego wyjdzie. Może ktoś chce znowu zarobić na nostalgii.
    • avatar
     DariosSocjal
     -9
     Najlepiej jakby Intel ich kupił i wtedy będziemy mieć pewność ze będą to produktu lepsze od wszystkiego co zrobi AMD!
     • avatar
      Azakes
      0
      Na twiterze weszła informacja że skupiają się na rynku telewizorów i smartphonów a GPU to tylko 10% ich firmy. Ogólnie zapowiedziano voodoo 6 w slajdach.
      • avatar
       Fastdeath
       0
       Czekam na newsa na benchmark.pl i ładnie skomentuje ;) Będzie Voodoo 6 HURA !!!