Ciekawostki

Firmy nie oszczędzają na druku

przeczytasz w 2 min.

Samsung ujawnia wyniki badań, które wykazały, że firmy nie podejmują aktywnych działań prowadzących do ograniczania liczby drukowanych stron i zużytych tonerów. Badaniu poddani zostali pracownicy ponad 4500 firm - 4 na 5 firm (83%) objętych badaniem nie stosuje żadnych narzędzi kontroli druku. 

Brak narzędzi służących do kontroli druku w firmie nieuchronnie prowadzi do marnotrawstwa zasobów. Wyniki badań wykazały, że jedynie 11% organizacji wdrożyło w swoich środowiskach biurowych rozwiązanie oparte o hasło PIN, pozwalające na monitoring liczby drukowanych stron przez poszczególne działy i ich pracowników. Procent ten jest jeszcze mniejszy (5%), jeśli weźmie się pod uwagę funkcję druku podążającego – odbiór wydruku po przeciągnięciu karty identyfikacyjnej przez panel urządzenia. Badanie dowiodło, że najbardziej skłonne do kontroli druku są firmy włoskie – 26% wdrożyło system kart dostępowych. Najgorzej spośród wszystkich krajów wypadła Szwecja, gdzie jedynie 1 na 10 firm wdrożyła wyżej wymienione rozwiązania.

Okazuje się, że ponad połowa wszystkich kosztów związanych z drukiem jest generowana przez papier i tonery” – powiedział Graham Long, Vice President, Samsung European Printing Operation. „Redukując liczbę niepotrzebnie drukowanych stron możemy nie tylko obniżyć koszty operacyjne firmy, ale także przyczynić się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne. W sytuacji, w której pracownicy wciąż wolą pracować z drukowanym dokumentem, proste rozwiązania technologiczne mogą w krótkim czasie pomóc ograniczyć liczbę wydruków, a w dłuższej perspektywie przyczynić się do zmiany przyzwyczajeń ich użytkowników” – zaznaczył.

Biorąc pod uwagę fakt, że biura na całym świecie od lat działają w oparciu o komputery, internet i sieciowe narzędzia komunikacji takie jak e-mail, rosną także oczekiwania w stosunku do popularyzacji idei „biura bez papieru”. Jednak omawiane badania wykazały, że przywiązanie pracowników do drukowanych dokumentów jest na tyle silne, że ich zmiana będzie wymagała zaangażowania rozwiązań technologicznych.

Wśród wszystkich grup wiekowych poddanych badaniu ponad 69% pracowników przyznało, że woli czytać dokumenty na papierze niż na ekranie monitora. Co ciekawe, to nie starsze osoby są przywiązane do wydruków. Wręcz przeciwnie trzy czwarte osób (73%) poniżej 35 roku życia przyznało, że łatwiej czyta im się dokumenty w wersji drukowanej. Odsetek ten w przypadku osób w wieku 35 lat i więcej wyniósł mniej – 67%.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Skończy się las to się opamiętamy...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Pozostaje mi tylko zgodzić się ze smutnymi wnioskami płynącymi z powyższego artykułu... ludzie w firmach drukują na potęgę, a o druku dwustronnym często nie mają nawet pojęcia. Sam czekam na upowszechnienie się czytników e-booków, dzięki czemu można będzie zrezygnować z drukowania setek publikacji, a wszystkie podręczniki będzie można mieć w jednym małym urządzeniu :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ja nie rozumiem dlaczego się marnuje tle papieru. Powinni coś z tym zrobić.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     A co z gazetkami reklamowymi, których pełno codziennie wyciągam ze skrzynki. To jest dopiero plaga i wielkie marnotrawstwo.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      w duzych korporacjach tak jest... debile drukuja kady glupi email... jest to element ktorego sie po prostu nie da zrozumiec.... dostaja maila, ktorego chca przeczytac - DRUK.

      Coraz popularniejsze sie robi elektroniczne zarzadzanie dokumentami, co ogranicza ilosc papierkow latajacych po firmach, ale drukowanie maili powinno byc po prostu blokowane.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Co za bzdury - wniosek "firmy nie wprowadzają narzędzi kontroli druku, więc nie oszczędzają papieru" sformułował jakiś prawdziwy tytan intelektu. To organizacja procedur i przepływu informacji w firmie ma olbrzymi wpływ na oszczędzanie w tej materii (np. brak znanych na całym świecie segregatorów ze sprawami). Cóż po liczeniu kartek po ID użytkownika (z PINem, który tak słodko uprzyksza życie), jeśli później raport z tego jest drukowany i wpinany w segregator?